טודלרס

תינוק בוכה כל הזמן

התינוק בוכה המון במהלך היום ? מה אפשר לעשות ?

מאת: אמא של שירה ותומר
תאריך: 4.4.15

כמה חבל שאימהות צעירות וגם כאלו מנוסות לא מקבלות יותר הדרכה על הבכי של התינוק והצורך לפרש אותו בצורה נכונה. אני לא אשכח שכשיצאתי מבית החולים לאחר הלידה של שירה , באה אלי אחות תינוקות ו"ירתה" שורה מהירה של הנחיות, בין היתר הייתה ההנחיה לאכיל את התינוק כל שלוש שעות. רק אחרי שבני תומר נולד והפכתי להיות אמא מנוסה , הבנתי כמה ההנחיות בבית החולים הם רובוטיות ושבלוניות. מה זאת אומרת להאכיל כל שלוש שעות, ? ואם הוא אכל מעט בפעם הקודמת אז גם לחכות שיעברו שלוש שעות ואם הוא בוכה מאוד אז לא לתת לו לאכול כדי לראות אם הוא רעב ? וגם אם הוא אכל לפני שעה וחצי , מה לא יכול להיות שהוא רעב , בטח שכן…, הרבה תינוקות בוכים הרבה מרעב, למעשה מדובר בסיבה העיקרית לבכי, למעט כאבי הבטן וההתפתחות מערכת העיכול בחודשים הראשונים.

התינוק שלך בוכה הרבה ? זה הזמן לזנוח את הגישות המקובלות ולהתחיל לטפל בתינוק לפי גישה אינטואיטיבית טבעית, שאימהות רבות זנחו אותם לטובת גישות מקצועיות והנחיות חיצוניות. התינוק שלך בוכה הרבה ? זה לא צריך להיות מסובך לרוב בוכה כי הוא רעב, עייף או כי הוא סובל מכאבי בטן.

בשלושת החודשים הראשונים לחיים, צפי לבכי רב. ישנם תינוקות שמרגע שהם נולדים פשוט בוכים המון בגלל כאבי בטן או התפתחות מערכת העיכול שלומדת לקבל חלב ולעכל אותו. ישנם תינוקות שמתחילים את חגיגת הבכי רק מהחודש השני לחיים (ובחודש הראשון הם שלווים ורגועים) במקרים אלו אין הרבה מה לעשות חוץ מלדעת שאחרי שלושה חודשים בערך מרגע מתקפת הבכי התינוק שלך ירגע ויהפוך לילד מקסים. אפשר לנסות לתת אנזימים לעיכול, להחליף תחליף חלב, לשנות את הרווחים בין האכלות (להקטן או להגדיל) ולראות האם זה משתפר. אפשר לעשות עיסויים בבית כדי לעודד יציאת גזים, גם אם לא יש סיכוי שפשוט התינוק  בוכה הרבה כי הוא לא רגוע בגלל הבשלת מערכת העיכול והסתגלותה לחלב. אפשר גם לנסות לשים על מנשא ולהיות אמא קנגרו. יש תינוקות שחווים את הלידה כטראומה גדולה וצריכים בחודשים הראשונים המון מגע עמוק וקירבה לאם.

חוץ מזה אחרי חודשים וחצי שלושה תינוקות נרגעים ואז הבכי שלהם קשור בדרך כלל לשני סיבות עיקריות: רעב ועייפות
תפסיקי להסתכל בשעון כדי לראות אם עברו שעתיים וחצי, שלוש עשות או ארבע, התינוק קם מהשינה ובוכה ? עברו בערך שעתיים מהאכלה הקודמת ויותר ? הוא מוצץ את המוצץ חזק , הוא בטח רעב. אל תנסי לרווח לו את האכלות כדי להפוך אותו לרובוט, גם את לא אוכלת בדיוק כל 4-5 שעות וגם את לפעמים רוצה לאכול לפני או אחרי, מעט או יותר. התינוק לא רוצה לאכול וממשיך לבכות, נסי להרדים אותו והתמידי בכך, יתכן והוא עייף. תינוקות צעירים בגיל שלושה חודשים ערים כשעה שעה וחצי ואז רוצים לישון תנומת יום. תנומת היום הזאת יכולה להיות חצי שעה, שעה ויותר.

אם תפסיקי לתזמן שעות אכילה ושינה ותרגישי את התינוק, את תראי שהוא פשוט יפסיק לבכות.

קראי עוד בנושא
תינוק בוכה בלי סוף