טודלרס

לידה טבעית

בסוף ההריון ? מעוניינת ללדת לידה טבעית ? מהם ההנחות מאחורי החלטה זאת

23.7.2013

לצד העליה בשכיחות הלידות הקיסריות המתוכננות והלא מתוכננות חוזר הצורך של נשים ללדת טבעי. בעידן מודרני שבו נשים הם סופרוומן (לומדות, עובדות, מנהלות משק בית , קריירה) ומביאות ילדים לעולם, החיבור לגוף האישה ועוצמותיו הולך ונעלם.

כן, קצת שכחנו שפעם כמעט כל הנשים ילדו טבעי. בלי אפידורל, בלי ניתוח קיסרי והגוף לא בגד בהם הוא נתן להם את הכוח להביא ילדים לעולם, להניק ולגדל אותם. הוא גם נתן להם את ההבנה כי לגוף , לנפש יש עוצמות נסתרות שמתגלות במצבי הלידה הקשים ביותר. כיום אנחנו לא רוצות לסבול , והרבה פעמים בצדק. למה לסבול, אם אפשר לקחת אפידורל ? למה ללדת טבעי אם אפשר לעשות ניתוח קיסרי ולשלוף את הילד בתאריך ובזמן הרצוי

להלן כמה תזכורות שאולי יגרמו לכן לחשוב שוב כיצד אתן רוצות ללדת

הטבע אמר לאישה איך ללדת, כשאת יולדת אחרת (קיסרי בעיקר) את מתערבת בטבע האנושי של האישה. אם כוחות הטבע היו רוצים שתלדי מהבטן הם היו עושים שם רוכסן.

ועכשיו ברצינות, נשים שרוצות לידה טבעית מבינות ויודעות  שניתוח קיסרי מלווה בסיכונים (חיתוך שרירים, פגיעה באיברים, עצבים).

ניתוח קיסרי מלווה בתהליך החלמה ארוך וכאבים למשך ימים רבים לעומת זאת כאבי הצירים מסתיימים כשמסתיימת לידה טבעית  (וגם כאבי התפרים למטה פחות כואבים).

ידוע כי הריון נוסף, שמגיע לאחר הריון ולידה טבעיים מועד פחות לסיבוכים ובעיות. ידוע גם שלאחר שילדת לידה טבעית הגוף יודע זאת ולכן מבין שעליו לייצר חלב ולתמוך בחזרת גופך למצב הקודם.

נשים גם מבינות שכאב והיכולת להכיל ולסבול אותו הוא מצב תודעתי ולכן אם תחליטי להיות חזקה ולגייס את החשיבה למקום חיובי, מתמודד ואופטימי תצליחי ללדת לידה טבעית ומי יודע אולי תביני כמה כוחות יש בגוף הקטן שלך, בנפשך ובתודעתך ותקחי את תעצומות אלו לבנייה מוצלחת יותר של משפחתך, עבודתך וחייך.

באיזה דרך שלא תבחירי ובאיזה לידה שלא תתכנני ותבצעי, שתהיה לידה קלה ובריאות שלמה לך ולילדיך

 כתבות נוספות בנושא לידה טבעית

תוכנית לידה טבעית
לידה טבעית תל השומר
לידה טבעית איכילוב
לידה טבעית לניאדו
לידה טבעית במאיר
לידה טבעית באסף הרופא