טודלרס

אחרי לידה

אחרי לידה

שום פסקה לא באמת תוכל לתאר את מצבם של נשים אחרי הלידה ובכל זאת ננסה. את אחרי לידה טבעית, קיסרית, טראומטית או אחרת. כאובה ומדממת יותר או פחות. מלאה בהורמונים וגודש בחזה, אחראית לתינוק קטן  ,לעיתים רגוע ושלו, לעיתים כזה שבוכה בלי סוף או שילוב כלשהו של השניים. את חוזרת לבית עם או בלי עוד ילדים באחת מעונות השנה (שלפחות שתיים מהן מאתגרות את המצב). הימים הראשונים אחרי הלידה מרגשים. כולם סביבך, עוטפים באהבה, בעניין, בשמחה ועזרה. לאחר מכן מגיעים הזמנים המאתגרים. כולם חזרו לעבודה והמסגרות ואת צריכה לדאוג לתינוק 24 שעות ביום, לקום להניק בלילה, לטפל בגופך הכאוב והמדמם, להתמודד עם חוסר השינה, ההורמונים, בעיות הזכרון, הרעב, התשוקה למתוק והרצון להרזות. הבגדים מלפני ההריון עדיין לא עולים, לספורט אחרי לידה צריך כוח וזמן, כך גם לתזונה נכונה, לזוגיות וחזרה לעבודה. לא יהיה פשוט אבל יהיה הכל מהכל. שמח, עצוב, מתסכל, מצחיק, כואב ומרגש.מה עוד בטוח ? שיהיה לך תמיד מה לעשות…

מה תוכלי לקרוא אצלנו 
בקטגורית אחרי לידה תוכלי למצוא מגוון כתבות בנושא בריאות האישה לצורך טיפול בבעיות רפואיות, דיכאון אחרי לידה ומעקבים רפואיים. בתחום המחזור וההיגנה תמצאי מענה לשאלות רבות. רוצה להרזות ? אנחנו נזכיר לך את כל הטיפים החשובים ביותר וגם הפסיכולוגיה מאחורי ההתמדה בספורט. רוצה לשמוע על חוויות של נשים נוספות אחרי לידה ? אצלנו תוכלי לקרוא כתבות של אמהות בחופשת לידה. חוזרת לעבודה בקרוב ? קראי על זכויות היולדת וחזרה לעבודה ושינויים בעבודהקריאה מהנה !

רוצה לשתף ולכתוב אצלנו ? מוזמנת ליצור קשר

תינוק במיטה שלו
אחרי לידה

את דואגת יום יום לתזונה, לבטיחות, לבריאות ולהתפתחות תינוקך. מצאי זמן לדאוג גם לעצמך.

אז נכון, את לא ישנה בלילה הרבה, עסוקה בארגון הבלגן הקבוע בבית, הכנת מזון וטיפול בתינוק ובילדים, אבל זה לא אומר שאחרי הלידה  אינה יכולה לתת הרבה גם לעצמך. אל תוותרי על מקום לעצמך. זה הזמן לתזונה בריאה ומזינה, קריאת ספרים או שמיעת הרצאות און ליין, ספורט יומיומי והרבה חברות. כשתחזירי לעבודה יהיה לך קשה יותר לדאוג לכל אלו.

 טודלרס – פורטל הריון ולידה.

אמא לצד התינוק

כתיבת תגובה