טודלרס

איך לכבס בגדי תינוקות

באיזה טמפרטורה את מכבסת בגדי תינוק ?

26.6.2013

מומלץ לכבס בגדי תינוקות בכביסה עדינה של עד 30 מעלות וזאת על מנת לשמור על רכות ונועם הבגד. כביסה בטמפרטורה גבוהה מדי עלולה להרוס את רכות הבד ולהפוך את סיבי הבגד לקשים ומגרים. הדבר בעיקר מתרחש עם חיתולי טטרה נעימים שמחליטים להרתיח אותם. בחודשים הראשונים התינוקות בעיקר ישנים, אוכלים ופעילים מעט על הגב ועל הבטן. במצב זה כמות הלכלוך המצטבר על הבגדים הוא מועט (למעט כתמי קקי) ולכן קל להוריד אותו בכביסה עדינה.

במידה ומעוניינים לחטא היטב את הבגד ניתן לעשות זאת על ידי גיהוץ קל אחרי יבוש.

כביסת תינוקות עם כתמים
הקקי של התינוק לכלך את המכנסיים או האוברול, התינוק פלט הרבה על החולצה ? ניתן להשתמש במסירי כתמים על בגדי התינוק אך חשוב לזכור כי לאחר השימוש במסיר הכתמים יש לכבס את הבגד באבקת כביסה ולא להסתפק בניקיון המסיר. ניתן גם לכבס בגדים עם כתמים בטמפרטורה גבוהה יותר  (60-40 מעלות) ולתלות כביסה בשמש. השמש מבהירה כתמים (מתאים אם הבגד בהיר ופחות מתאים לבגדים כהים שעלולים לדהות ולאבד את צבעם המקורי).

ייבוש בגדי התינוק
אם החלטת להיות אקולוגית ולתלות את הכביסה על החבל תלי את בגדי התינוק כך שהאטבים יוצמדו לבית השחי של החולצה ולגומי של המכנסים כדי להמנע כמה שניתן מסימני אטבים שפוגעים במראה הבד. העדיפי לתלות בצל על מנת שצבעי הבגד לא ידהו. אם את מייבשת כביסה במייבש הפעילי את המייבש לחום הנמוך ביותר ולזמן הייבוש הקצר ביותר. קחו בחשבון שאם אתן משתמשות במייבש כביסה על בסיס קבוע, הבגדים לעיתים מתכווצים ולכן כדאי לקנות מידה אחת יותר גדולה מהנדרש.