טודלרס

התמודדות עם כאב במהלך לידה

לפני לידה ? מה היתרונות והחסרונות של קבלת אפידורל בלידה ?

22.5.2013

מחשבות על כאב …
האם חשבת לעצמך מהו הכאב בלידה ? הכאב של תהליך הלידה אינו אויב. כשמגיע הציר זה כואב נורא אבל כשהוא עובר הכל בסדר. לא חייבים לנסות להמלט מהכאב ובעיקר מהפחד של הכאב בלידה. אפשר וניתן להתמודד איתו. כל אישה יכולה להגיב לכאב אחרת. אחת תרגיש כאב ורק תרצה להמלט ממנו ותבקש מיד משככי כאבים. האחרת תחליט להתמודד מולו ללא פחד ואולי מתוך המחשבה שרוצה לידה טבעית.

אם תבחרי לראות את כאבי הצירים בלידה כחוויה איומה קרוב לודאי שתחושי פחד, חוסר אונים ותבקשי מיד משככי כאבים. לעומת זאת את יכולה להחליט לראות את כאב הלידה אחרת. הכאבים הללו הם סימנים שהגוף פועל בצורה טבעית ועוצמתית. לך כואב אך הגוף שלך פועל כדי לעודד את העובר שלך לצאת ואת צריכה להקשיב לצירים ושיגיע הזמן להעזר בהם כדי להוציא את התינוק. הצירים לא מבטאים מחלה, בעיה, מצוקה עוברית. נהפכו הם מבטאים תהליך חיובי של התקדמות לידה. הצירים נעשים עוצמתיים ותדירים יותר ויותר סמוך ללידה וכך מבשרים לך את בואה. אם תנסי להתמקד בהקשבה הזאת ולא בצורך להסירה כי כואבת יתכן ותוכלי לחוות אותה ללא פחד אלא רק עם סבל.

מה תקבלי אם תתמודדי באמת ? אם תבחרי להתמודד עם כאבי הלידה  תרכשי לעצמך הבנה כמה כוחות יש לך באמת. ניטוב המחשבה שלך היא שתוכל לעזור לך לבחור להתמודד ישירות עם כאבי הצירים ללא פחד , בידיעה גמורה שהסבל יעבור שנייה אחת לאחר הלידה. זכרי שתמיד תוכלי להחליט כי אינך עומדת בכאבים ואת מעוניינת לקבל משככי כאבים. אי אפשר לדעת בודאות באף לידה אם תלדי באופן טבעי או עם משככי כאבים. ישנן נשים המתכננות לידה טבעית ובסוף לוקחות אפידורל בצירים הראשונים. אחרות מתכננות לקחת אפידורל אבל מצליחות להתמודד עם הכאב בלעדיו כמעט עד הסוף או עד הסוף.

חשוב להכיר את משככי הכאבים בלידה, את יתרונותם ואת חסרונותם לפני שמגבשים דעה ברורה בנוסח – אני יולדת רק עם אפידורל

כך לדוגמא חשוב שתדעי כמה עובדות חשובות על זריקת אפידורל וזירוז לידה
אפידורל יכול לעכב את התקדמות הלידה
אפידורל עלול להגביר שכיחות של לידה מכשירנית אם היולדת מתקשה להיות פעילה ועצמאית בלחיצות.
אפידורל עלול להקשות על העובר להסתובב בתעלת הלידה וכך מגביר סיכוי ללידה מכשירנית.

לסיכום, נסי לקבל החלטה כיצד את מנסה להתמודד עם הכאבים טרם הלידה. יחד עם זאת קחי בחשבון שאולי במהלך הלידה תחליטי אחרת.