טודלרס

איזי טנס להשכרה

לפני לידה ? קראי על איזי טנס להשכרה להקלה על כאבי לידה

15.4.2013

מחפשת מכשיר איזי טנס להשכרה ללידה ? האם איזי טנס מקל על צירים ? כמו שכל לידה שונה מאחרת גם התגובה למכשיר שונה מאישה לאישה. ישנן נשים שחוות את הצירים הראשונים באזור הגב ואז שימוש בטנס יכול לסייע להם. ישנן נשים שיעזרו במכשיר בהצלחה עד פתיחת 7 ס"מ וישנן נשים שהמכשיר כלל לא יסיע להם ושיבקשו מיד אפידורל. ישנן נשים שנעזרות בטנס לאחר לידה בזמן התכווציות הרחם.

נשים רבות מחפשות דרכים להקל על הכאב בלידה ללא משככי כאבים. איזי טנס הוא אמצעי שמצד אחד אינו נתפס כדרך טבעית ללידת אך אינו מהווה תרופה המתערבת בתהליך הלידה. הטנס נתפס כיום כמכשיר בטיחותי שאינו מתערב בתהליך הלידה, נמצא בשליטה שלך ואינו כרוך בתופעות לוואי בזמן ולאחר השימוש בו.

איזי טנס ללידה – איך עובר המנגנון ?
טנס ללידה הוא מכשיר חשמלי הכולל 4 אלקטרודות שמוצמדות לגב האישה במהלך הלידה. איך משפיע הטנס על תחושת הכאב בלידה ? בגוף שלנו קיימים מספר עצבים שמובילים את תחושות הגוף למוח. אחד מסוגי העצבים מעביר למוח את תחושת הכאב. הטנס מגרה את העצב המעביר את תחושת הכאב, באמצעות פוליסת חשמלים, ולכן מבלבל ומטשטש את תחושת מסר הכאב המועבר למוח. בנוסף, הגירוי העצבי באמצעות הטנס מעודד את המוח לשחרור אנדורפינים, משככי כאבים טבעים וכך מסייע להפחתת הכאב.

איזי טנס ללידה – האם עוזר, למי ובאיזה שלב ?
מרבית הנשים שהשתמשו באיזי טנס ללידה מדווחות על עזרה רבה עד קלה בשלבים הראשונים של הלידה ובשלבים בהם הכאב מצוי באזור הגב ופחות בבטן. כשהכאב מצוי בבטן יעילותו של הטנס נמוכה אצל חלק לא מבוטל של הנשים. חשוב לצין כי ההמלצה היא להתחיל להשתמש במכשיר כבר בצירים הראשונים כדי לגרות את המוח לייצר כמויות גבוהות של משככי כאבים טבעיים.

איזי טנס להשכרה 
למי מומלץ לשכור מכשיר איזי טנס ללידה ?
נשים המעוניינות ללדת בלידה טבעית ולהמנע משימוש באפידורל ומשככי כאבים אחרים
למי שמעוניינת לדחות את השימוש באפידורל לשלבים מתקדמים בלידה (לידה פעילה) ולהקל על הצירים הראשוניים באמצעות מכשיר הטנס.
למי שאינה יכולה מסיבות בריאותיות כלשהן לקבל אפידורל
למי ששלב הלידה הראשון (השלב הלטנטי – עד פתיחה של 4-5 ס"מ) הוא ארוך.
למי שיולדת ללא מלווה שיכול לסייע בתמיכה של מסאז או אמצעים אחרים.

איזי טנס ללידה – השימוש במכשיר
מומלץ להשתמש במכשיר לפני הלידה כדי להבין כיצד מתפעלים אותו. ניתן להשתמש באיזי טנס כבר מהצירים הראשונים. היות והשימוש בטנס מעודד את הגוף לשחרר אנקורפינים , משככי כאבים טבעים, הוא עשוי לסייע להגיע לשלבים המאוחרים של הלידה בתחושות כאב נמוכות יותר (כי רמת משככי הכאבים הטבעית שהחומר משחרר היא גובה יותר לאחר שימוש בטנס). כדי להשתמש בטנס הדביקי את את ארבעת האלקטרודות לגב בארבע נקודות ספציפיות , לפי ההנחיה בהוראות הטנס. בזמן הצירים את שולטת במכשיר ומכוונת את עוצמת ותזמון הגירוי החשמלי שיוצר הטנס. בכל שלב את יכולה להפסיק את פעולות המכשיר.ככל שהצירים חזקים יותר תוכלי להפעיל את הטנס לעוצמה חזקה יותר. מדובר במכשיר קטן אותו את יכולה להחזיק ביד בזמן תנועה והליכה בדר היולדות ובזמן שכיבה על המיטה. אין צורך להוריד את הטנס בזמן ביצוע מוניטור. יש להוריד אותו במהלך מקלחת ובזמן קבלת אפידורל.

השכרת מכשיר טנס ללידה – איפה שוכרים את המכשיר, מה עלות ההשכרה ומשך זמן ההשכרה ?
יד שרה – השכרת המכשיר + תשלום של 80 ש"ח על הערכה האישית של האלקטרודות (חלק שאינו מועבר מיולדת ליולדת). יש לברר באלו סניפים של יד שרה מצוי המכשיר (מכשיר טנס שמיועד ללידה ולא מכשיר טנס כללי) כי לא תמיד נמצא בכל הסניפים.
חברת בייבי לינק – השכרה של איזי טנס בייבי לינק במחיר של 350 ש"ח מחברת בייבי לינק החל משבוע 37 להריון ועד 3 שבועות לאחר הלידה. המחיר כולל גם הדרכה על השימוש במוצר. טוענים שהמכשיר משוכלל וניתן להתאימו לשלבי הלידה השונים.
מטרנטי יוניט – השכרה של מכשיר היא בעלות 350 ש"ח
דרך קופת חולים כללית – מחיר מסובסד של כ-150 שקלים ל6 שבועות. מומלץ לברר את טיב המכשיר וקיומם של ארבע אלקטרודות
גביר שחר – השכרת איזי טנס במחירים טובים לכל הארץ

נשים שילדו והשתמשו במכשיר טנס יעודי ללידה מוזמנות לכתוב תגובות בדף זה כדי לסייע ליולדות נוספות לבחון את יעילות השימוש במוצר.

קראי עוד בנושא:
בחדר לידה
הכנה ללידה