טודלרס

עירוי בלידה

למה שמים עירוי במהלך לידה

12.4.2013

עירוי במהלך לידה (ובמהלך הצירים)
כל אישה בוחרת לקדם את הלידה ולהתמודד עם הלידה אחרת. ישנן נשים שחשות צורך לשכב (דבר שפחות מעודד את הלידה), ישנן נשים שמעדיפות ללכת בחדר , ישנן נשים שמעדיפות לשבת על כדור פיזיו ולעשות עליו קפיצות או תנועות סיבוביות וישנן נשים שמעדיפות להתקלח או לשבת בג'קוזי כדי להפחית כאבים. כיום מרבית בתי החולים מאפשרים לנשים הבוחרות לנוע להסתובב בחדר הלידה, אחרי הכל התנועה וכוח הכובד עוזר להוריד את העובר מטה ולזרז את הלידה.

אכילה במהלך הלידה
אחד הדברים שנשים אינן מודעות אליו היא שבמהלך הלידה לא מאפשרים שתייה ואכילה. כמובן שאם תרצי לשתות משקה אנרגתי (מיץ ענבים), מים או לנגוס מעוגיה מתוקה כדי לאגור עוד כוח בין ציר לציר לרוב לא ימנעו זאת ממך. למה לא מרשים לאכול בלידה ? המזון יכול לשהות זמן רב בקיבה עוד לפני שעובר למעי. במקרה שיהיה צורך לבצע ניתוח חירום בהרדמה מלאה המזון עלול לשהות בקיבה זמן רב דבר שעלול לעורר סיבוכים שונים. היום ומרבית הניתוחים הקשורים ללידה מבוצעים בהרדמה חלקית ואזורית, האיסור על אכילה ושתיה נראה פחות רלוונטי. במקרים בהם היולדות מחליטה ללדת לידה טבעית וזמן הצירים ארוך חשוב לאפשר לאישה המעוניינת בכך לשתות מיץ מתוק, לאכול קרטיב או לקחת ביס מחטיף מתוק לצד קבלת העירוי

למה שמים עירוי במהלך הלידה
העירוי נועד למנוע התייבשות. סיבות נוספת למתן עירוי הוא להכין וריד פתוח למצב שבו תצטרכי לקבל עירוי עקב דימום ולאפשר לתת לך דרך העירוי חומרים שונים כמו חומר לזרוז לידה, תרופות לשיכוך כאבים וכיווץ הרחם.

עירוי ותנועה בחדר לידה
אם את מעוניינת לנוע בחדר הלידה בקשי לתלות את העירוי על מוט גלגלים. את גם יכולה לבקש מהצוות לשים פקק על פתח העירוי ולהסתובב ללא העמוד הנלווה. צוות בית החולים יסייע לך בהתאם להתקדמות הלידה ומצבך הבריאותי.