טודלרס

גיל שלוש

גיל 3 - קטן אבל כבר גדול

אם חשבתם שגיל שנתיים מאתגר, חכו לגיל 3. אומנם בהחלט ניתן לצפות להתפתחות בהבנה ובעצמאות אבל יחד איתם אתגרים רבים ימשיכו וחדשים יופיעו. התפרצויות הזעם עלולים להופיע או להתגבר, הפחדים מהחושך ,הזרים או הבדיקות הרפואיות עלולים לצוץ ואיתם הצורך לכבד ולעזור לילד. התסכול הנובע מהרצון לעשות או לדבר והיכולת המוגבלת בתחומים אלו יגרמו לאתגרים רבים והרבה הכלה. בנוסף, אח תינוק קטן שיולד ויתפוס מקום גדול בבית יטרוף את הקלפים וישנה את כללי המשחק.

רוצים להבין את עולמו של בן השלוש ? רוצים לעזור לו להיות מובן ולקדם את התפתחותו ועצמאותו ? אצלנו תוכלו לקרוא על הנושאים הבאים:
התפתחות קוגניטיבית, מוטורית ושפתית
פחדים ודרכי התמודדות
טיפול בתהליכי גמילה והרטבה
המלצות לתזונה נכונה
מעבר לגן חובה והתמודדות עם קשיי הסתגלות.
הילד הפך לפושע קטן ? צועק, מורד ונעשה לעיתים אלים ? כנסו לקטגורית הדרכת הורים לבעיות התנהגות וקראו על דרכי התמודדות מומלצים.

רוצים לדעת יותר על חינוך ילדים ? גם אם אתם חושבים שאתם יודעים הכל, כנסו לקטגורית הדרכת הורים בגיל הרך וקבלו שפע של עצות בנושא גבולות, תגובות הורים,תקשורת עם הילד, התמודדות עם בעיות ועוד.יתכן ותקבלו טיפים ודרכי חשיבה חדשים.

גיל 3

הילד חגג שלוש, מה מצפה לכם ?

גיל 3 הוא גיל הפחדים, למרות שיתכן והם יגיעו מוקדם או מאוחר יותר. יש סיכוי שבגיל שלוש הילד יתקשה להרדם, יחשוש מדמויות בטלוויזיה ועוד. אם אינכם יודעים איך להגיב, קראו אצלנו על דרכי תגובה מומלצים.

גיל שלוש הוא גיל של שייכות וקניין. אל תתרגשו מכך שהילד מתקשה לחלוק משחקים, עזרו לילד לפתח ארגז כלים לפתרון בעיות ונסו להבין את התנהגותו יותר מאשר לשפוט לרעה.

גיל שלוש הוא גיל של קשיים בויסות הרגשי. הילד אומנם קצת גדול ביחס לאח הצעיר בבית ויודע לדבר אך בהחלט עדיין מתקשה להסביר את עצמו, להתאפק או לווסת רגשות. נסו להתמקד במתן כלים ודוגמא אישית ופחות בתגובות קשות.

גיל שלוש הוא גיל של למידה מתוך חוויה. כל טיול בשדה, ריקוד, משחק בבצק או ציור במכחולים הוא חוויה משולבת בלמידה. הילדים לומדים בהצלחה מחוויות חושיות, נסו לספק אותם בהתאמה.

מה עוד יקרה השנה ? כנסו וקראו

מומחים המעוניינים לפרסם כתבות מקצועיות או הורים המעוניינים לפרסם סיפורים אישיים מוזמנים ליצור קשר

ילד בן שלוש