טודלרס

בחירת עגלת תינוק לתאומים

עגלת תינוק

15.5.2013

הצטרפות תאומים לחיק המשפחה מגיעה עם התרגשות, שמחה רבה וקניות מרובות. ההורים רוכשים מוצרים כפולים עבור התאומים,דבר היוצר מחד עלויות גבוהות ומאידך, מאפשר פתח לחיסכון והתייעלות. בתחום עגלות התינוק יכולים הורים לתאומים לחסוך כסף רב ולקנות עגלת תינוק אחת לצורך טיול ותנועה עם הילדים. כן כן, מוצר בסיסי שאפשר לרכוש לשני התינוקות יחדיו הוא: עגלת תאומים.

הבחירה של עגלת התינוקות צריכה להיעשות תוך התיחסות לגודל העגלה, נוחות קיפולה ומשקלה. בנוסף, על העגלה להיות נוחה להורים וגם לתאומים, להרגיע את התינוקות ולשמש לטיולים. עדיף להשאיר את התאומים יחדיו בינקות ולא להפרידם, מכיוון שיש ביניהם הבנה ושיתוף פעולה פורה למדי (לפחות עד גיל שלוש וחצי). עגלת תאומים אידיאלית תאפשר גמישות מוחלטת עבור ההורים, ותמנע תחרות בקרב התינוקות.

מהם הקריטריונים החשובים בבחירת עגלת תאומים?

איזון בין משקל נמוך ליציבות טובה
חשוב לזכור שמדובר בנשיאת תאומים, ולכן כדאי לבחור עגלה שמשקלה נמוך, אך גם כזאת השומרת על יציבות טובה. האיזון הוא בין משקל גבוה של עגלה, המקנה יציבות /מניעת התהפכות לבין משקל נמוך, המאפשר ניידות נוחה של העגלה עצמה. מחד אם העגלה כבדה מדי, יש סיכון שההורים לא יצליחו להרים ולהוריד אותה כראוי מהאוטו לבית וכד'. מאידך, יש לזכור כי לרוב, תיק כבד מתלווה לעגלה בעת טיול עם התאומים, ועל כן צריך לבדוק שהעגלה אכן יציבה, והתיק לא גורם להתהפכותה בעת סחיבת התיק (בלי התינוקות) עם העגלה קלה מדי. פרט נוסף ואחרון, חשוב לזכור שמשקל עגלת התאומים לא משפיע על קלות ההסעה אלא בעיקר על יציבותה.

פעולה מכאנית פשוטה לקיפול עגלת תאומים
טרם רכישת העגלה, רצוי לבדוק שנוח לקפל ולפתוח אותה בפעולה מכאנית קלה ומהירה וכי קל להכניסה ולהוציאה מהרכב. בדיקה פשוטה זו תוכל למנוע סיטואציה לא רצויה שבה ההורה מסתבך בפתיחת וקיפול העגלה כאשר התאומים בוכים ביום קיץ חם או ביום חורף גשום וקר.

רוחבה וגודלה של עגלת תאומים
עגלת תאומים תהיה באופן טבעי גדולה יותר מעגלת תינוק רגילה. עם זאת, רצוי לוודא שהעגלה אינה צרה מדי, כי היא לא תתאים לגודל התינוקות כעבור מספר חודשים. כדאי לוודא שעגלת התאומים יכולה לעבור במסדרון, חדר המדרגות, במעלית ודרך דלת הכניסה לבית. פרט חשוב הוא הנסיעה ברכב עם התאומים, ולכן צריך לוודא שהרכב מספיק גדול והעגלה מספיק קטנה כדי להכניסה מקופלת בבגאז', ולהשאיר שטח לאחסון צידה לדרך ומוצרים מהקניות. חשוב לזכור שצריך להוסיף עוד שני כסאות במושב האחורי ולוודא שכל הילדים במשפחה יכולים להכנס לרכב. הרוחב הרצוי לעגלת תאומים הוא בערך 75 ס"מ. כאשר העגלות רחבות מכך, לעיתים יהיה קושי לעבור איתם במסדרונות ומעליות צרות.

איכות גבוהה ונוחות מרבית – פונקציות נוספות בעגלת תינוק לתאומים
עגלת תינוק אידיאלית תשתנה בהתאם להתפתחות התינוקות וצרכיהם.
אפשרות להרכבות נוספות – מומלץ שתהיה בעגלה אופציה להרכיב סלקל / אמבטיה / לשמש כטיולון. מכיוון שתינוקות רבים נרדמים על הבטן, רצוי לבחור בעגלה בעלת אפשרות לשכיבה עד 180 מעלות. חשוב לזכור שהעגלה צריכה להיות עם מזרן ותמיכה הולמת לגב התינוקות הרכים, עם בדים איכותיים וקלים להסרה ולכיבוס.
גלגלים – מומלץ שלעגלה יהיו ארבע גלגלים גדולים. ככל שהגלגלים גדולים יותר קל יותר לדחוף אותה. קחו בחשבון שעגלה עם שלושה גלגלים יכולה להיות פחות יציבה.
גודל הסל בתחתית העגלה – חשוב שיהיה מספיק מקום בתחתית העגלה לשם הנחת ציוד.
אורך הגגון – חשוב לוודא שאורך הגגון מעל ראשי התינוקות מספיק ארוך, כדי להגן על התינוקות מהשמש הישראלית החמה.

אחריות על עגלת תאומים
מומלץ טרם הקניה לבדוק את מה משך והקף האחריות על העגלה ואיפה ניתן לקבל את שירות התמיכה (החלפת חלק שנפל או נשבר) בקירבה המקסימלית לבית.

בחירה מתאימה של עגלת תאומים מאפשרת להורים לטייל בבטחה ובהנאה עם התינוקות, הקדישו לבחירה זאת את הזמן הנדרש.