טודלרס

תמיכה של בן הזוג בלידה

מי יהיה שם לצידך ואיך תרצי שיעזרו לך ?

27.4.2013

כל אישה בוחרת מי יהיה המלווה שלה. ישנן נשים המעוניינות בבן זוגם בלבד, ישנן נשים המעוניינות באימם או באחותם וישנן נשים המעוניינות בדולה. מומלץ לבדוק לפני הלידה כמה אנשים יכולים להתלוות אליך במהלך הלידה (אחד או יותר) ומי יכול להיות המלווה. ישנם בתי חולים המאפשרים רק לבן הזוג להיכנס לחדר הלידה. אם בחרת להכניס את בן זוגך ללידה והוא מעוניין בכך חשוב שהחוויה תהיה טובה לשניכם. חשוב שתאפשרי לו לעזור לך וחשוב שאת תאפשרי לו לנוח ולהתאוורר אם צריך. קחי בחשבון שהלידה יכולה להיות ארוכה וגם לו יהיו צרכים.

תפקיד בן הזוג בלידה
ישנם תפקידים רבים לבעליך המלווה. התמיכה הפיזית והנפשית במהלך הלידה חשובה.החזקת היד שלך במהלך לידה, ניגוב המצח שלך, הרטבה של גופך, עיסוי גבך , השגחה על פעולות המוניטור , עידוד, עזרה בביצוע פעולות נשימה נכונות בין הצירים ובמהלכם הם רק חלק מהפעולות שיכול בן זוגך לעזור לו ושיקלו על לידתך.

ככל שבן הזוג מכיר טוב יותר את בת זוגו הוא יוכל להתאים את העזרה שמציע לה. ישנם בני זוג שיבינו כי בת זוגם (היולדת) רוצה שקט וליטופים, יש כזאת שתרצה שידברו אליה ויסיחו את דעתה מהכאב. הכלל החשוב ביותר הוא להיות רגיש לצרכי בן זוגך ובעיקר להוות דמות מרגיעה ויציבה. אם אינך יודע אך להיות רגיש וקשוב אליה, שאל אותה לפני הלידה איזה עזרה ותמיכה תהיה מעוניינת לקבל.

 לא מסתכלים למטה
ישנן נשים רבות המבקשות מבן זוגם לתמוך בהם ולהסתכל עליהם בזמן יציאת התינוק. חשוב לכבד את בקשת האישה. התבוננות ביציאת התינוק מבין רגלי האישה עלולה לעניין אותך אך להביך את בת זוגתך וגם אולי לגרום לך להתעלף מהמחזה העצום של הלידה. כבד את בקשה זאת והקפד להסתכל על אשתך ועל הרך הנולד מנקודת המבט שלה.

גולשות המעוניינות לספר על תמיכה יוצאת דופן של דמות מלווה במהלך לידה מוזמנות לכתוב לפורטל דרך דף צור קשר