טודלרס

כניסה להריון סיפור ההפריה

מנסה להכנס להריון ? קראי על סיפור ההפריה

22.3.2013

סיפור הביצית והזרע
מנסה להכנס להריון ולא מצליחה ? קבלי כמה עובדות חשובות ונסי להוריד את הלחץ , זה יגיע , תמשיכו לנסות….

אחוזי הצלחה כניסה להריון –  על מסע הביצית והזרעונים

בכל מחזור (בכל חודש) מתחילות להתפתח מספר רב של ביציות אבל רק אחת תבשיל , תפרוץ קדימה לחצוצרה ומשם תנועה באמצעות התכווצויות החצוצרה לכיוון הרחם.
אורך החיים של הביצית שלך קצר. הוע נע בין שמונה עשרה לעשרים וארבע שעות. אם גברת ביצית לא תפגש עם מר זרע בטווח זמן זה היא תתפרק וזמן קצר לאחר מכן תופיעה הוסת.
גבר פולט בממוצע בין מאה חמישים לארבע מאות מיליון זרעונים לנרתיק בזמן קיום יחסי מין. הזרעונים עטופים במאין מעטפת צמיגית שנועדה להגן עליהם מהשמדה  (חומציות הנרתיק). המעטפת הצמיגית מצליחה להגן על הזרעונים במשך זמן קצר של עד חצי שעה. לאחר מכן הם המעטפת הצמיגית הופכת לנוזלית, הזרעונים נחשפים לחומציות הנרתיק ומושמדים.
בתהליך האבולוציה הזה רק הזרעונים המהירים והחזקים ביותר יגיעו לצוואר הרחם (מדובר בכ-15-40 מיליון זרעונים). אך בזאת לא תם המסע. מאזור צוואר הרחם ממשיכים הזרעונים לנוע כנגד כוח הכובד (זאת הסיבה לשכיבה לאחר קיום יחסי מין עם הגבהת רגלים ואגן) לכיוון החצוצרה. 100-200 הזרעונים המובחרים שורדים את המסע ומגיעים לאזור החצוצרה. באזור החצוצרה יכולים הזרעונים לשרוד 48-72 שעות נוכח הנוזל הבסיסי סוכרי שמפרישה החצוצרה. עכשיו רק נותר לגברת ביצית להגיע למסיבה….