טודלרס

מחלק מנות מומלץ לתינוק

רוצה לטייל מבלי לקחת קופסה של תמל ? קני מחלק מנות

12.3.2013

קראי על מחלק מנות מומלץ

כבר מזמן לא צריך לקחת קופסה שלמה של תמ"ל כשיוצאים לטיול ארוך עם התינוק. מחלק מנות לתינוק מאפשר לך לחלק את התמ"ל של התינוק לארוחות ולאחסן אותו בקופסה אטומה. הכלי מחולק לתאים ומחיצות המאפשרות לך לאחסן אבקת חלב בכמות שאת בוחרת. בחלק העליון של המכסה ישנו פתח המאפשר להוציא ולשפוך את התמ"ל לבקבוק מאזור הרצוי בקופסה. כשאת יוצאת לטיול את לוקחת בקבוק עם מים מורתחים עם הכמות הרצויה וקופסה של מחלק מנות בה מאוחסנת המנה המתאימה לכמות המים שבבקבוק. בצורה כזאת תוכלי לטייל עם התינוק ובזמן שתצטרכי להאכיל, תוכלי לשפוך את מנת התחליף הדרושה לתוך בקבוק המים, לערבב ולהאכיל את התינוק.

חשוב להקפיד שהכלי יהיה יבש כך שתחליף החלב לא ירטב בזמן האחסון.

כמה זמן אפשר להשאיר תמ"ל בתוך מחלק מנות לתינוק ?
מותר לאחסן את תחליף החלב במחלק המנות כ-24 שעות בלבד. מרגע שיצאה האבקה מקופסת תחליף החלב המקורי (מטרנה/סימילק) היא יכולה להיות בכלי מחלק מנות כ- 24 שעות ולא יותר. למרות שהיא אינה מהולה במים אין להשתמש בה לאחר 24 שעות מרגע האחסון.

בחירת מחלק מנות מומלץ לתינוק

מחלק מנות מומלץ – מבנה הקופסה.
ישנם סוגים שונים של מחלקי מנות. לרוב הם מגיעים בצורת בקבוק המחולק לקומות או קופסה שטוחה המחולקת לאזורים. לכל סוג של קופסה יש את צורת החלוקה שלה. יש קופסאות שמתפרקות ליותר חלקים קטנים ויש שפחות. בדקי באיזה אזור בתיק את מעוניינת לאחסן את מחלק המנות ובחרי כלי מתאים לגודל וצורת אזור האחסון שלך.

כמות המנות
בדקי כמה מנות את מעוניינת לאחסן. ישנם מחלקי מנות עם 3 אזורי אחסון וישנם עם 4. כמות גדולה יותר של אזורים מאפשרת חלוקה ליום ארוך יותר בחוץ ולעיתים פרקטית יותר לטיול ארוך.

גודל האחסון
ישנם קופסאות שניתן לאחסן מנות של עד 230 מ"ל, עד 240 מ"ל או עד 260 מ"ל. בדקי לאלו כמויות את זקוקה בטווח הקצר והארוך. 

אחסון נוח
מחלק מנות נוח יכול לאפשר לאחסן לא רק תמ"ל אלא גם פירות חתוכים וחטיף. בדקי אלו צורות של קערות או מיכלי הגשה קיימים במחלק מנות ומתאימים לצרכיך.

בדיקת איכות ונוחות
בדקי שהסגירה נוחה ומלאה (כך שלא ישפך בתיק אבקת חלב) וללא מאמץ רב מדי. בדקי שהפלסטיק איכותי, לא נשבר בקלות או נהרס בקלות מניקוי במים.

ניקיון
אם את מעוניינת במחלק מנות שניתן לעשות לו סטריליציה בדקי איזה מותג הוא כזה.
בדקי האם הצורה של המחלק נוחה לשטיפה יסודית. לדוגמא תחתית  עגולה קלה יותר לנקות לעומת כלי מרובע.

הפעלה עם יד אחת
אמא תמיד צריכה כלים שניתן לתפעל ביד אחת כי היד השניה היא על התינוק, אם אפשר לפתוח ולסגור את הכלי ביד אחת זאת גם נקודת זכות חשובה.

צרכנות ירוקה
לא חייבים לקנות חדש אפשר לקבל במתנה מבני המשפחה או לייצר מחלק מנות מכלי אחסון ותבלינים ריקים בבית. יש יותר מדי פלסטיקים בעולם וגם שיקולים של שמירה על איכות הסביבה יכולים לעודד אותך לוותר על הכלי.

קראי עוד בנושא
טיפול בתינוק בוכה בנסיעות
האכלה ותזונת תינוקות לידה עד שנה

תינוק במיטה שלו