טודלרס

כאבי תפרים ונפיחות אחרי לידה

ילדתך ? כיצד ניתן להקל על כאבי תפרים ונפיחות ?

14.4.2013

כאבי תפרים אחרי לידה וכאבי התכווצות הרחם אחרי לידה הם חלק מהתהליך שעוברות יולדות. יולדות רבות נזקקות לתפרים לאחר הלידה. התפרים, הנפיחות המקומית והמאמץ הכרוך בהוצאת התינוק גורר אחריו כאבים רבים ובחוויות פוסט הריון לא פשוטה.

הידעת, אחרי יציאת התינוק והשליה, הרחם מתחיל להתכווץ ומגיע לגובה הטבור. שבועים אחרי הלידה הרחם כבר יורד לתוך האגן ולא ניתן למשש אותו מעליו. הרחם חוזר למימדים שלפני ההריון כ-4 שבועות אחרי הלידה לאחר ירידה בגודל התאים ורקמות החיבור. אובדן הדם וריקון הרחם גורר ירידה של 5-6 קילוגרם במשקל.

כאבי תפרים אחרי לידה כואבים ? מה אפשר לעשות כדי להפחית את הכאבים ?

קודם כל לזכור שהכאב הוא זמני – שבועים מיום הלידה מרבית היולדות כבר אינן חשות כאב.

להרבות במקלחות ושטיפת האזור במים עם או ללא סבון. להטיל שתן במקלחת ואז לשטוף עם הרבה מים.

הקור עוזר מאוד להפחית את תחושת הכאב בגוף ולכן מומלץ להשתמש בפדים קרים להפחתת הנפיחות והכאב (פשוט להכניס את הפדים למקרר או למקפיא ולהוציא כל פעם אחד).

להשתמש בכדורים משככי כאבים סביב השעון – לא לחכות שיגיע הכאב אלא ליטול תרופות משככי כאבים בזמנים קבועים מספר פעמים ביום (יותר קל למנוע כאב ולטפל בכאב קטן מאשר למנוע כאב חזק שכבר התחיל)

לשבת על כרית נחש נעימה המותירה את חלל המפשעה ללא מגע

אם כואב מאוד, אפשר לקנות בבית מרקחת אבקת מגנזיום לשפוך את האבקה על פדים, להכניס למקפיא ולהשתמש כל פעם בפד קפוא. הקור והאבקה יאלחשו היטב את הכאבים. חשוב להתייעץ קודם לכם עם רוקח.בבית חולים ניתן לקבל תחבושות מגנזיום מוכנות להקלה על כאב במצבי בצקות.

לקנות בבית המרקחת ג'ל מאלחש מיוחד נגד כאבי תפרים – עזרקאין, משחת "תפר קל" של חברת ברא או סטיצ'ס ג'ל (הומאופתי) של חברת הומגליל.

לקנות בבית המרקחת תחתוניות מיוחדות עם צמחי מרפא להקלה על כאבי הקרעים.

תרופת סבתא – מרחו את הפדים בדבש (מסייע מעט להקלה על הכאבים).

המידע הנ"ל אינו תחליף להתייעצות עם רופא, רוקח או הומאופת

קראי עוד :
בריאות נשים אחרי לידה
יחסי מין אחרי לידה