טודלרס

סימנים לדיכאון אחרי לידה

הסימנים הגופניים, נפשיים ותפקודיים לדיכאון אחרי לידה

17.8.2013

10 אחוז מהנשים לוקות במצב של דיכאון אחרי לידה. שכיחות זאת קיימת עבור כל הנשיםבישראל ובעולם כולו ללא קשר לרמה הסוציו אקונומית של האישה, לגילה ולמיקומה הגאוגרפי.

עד 15 אחוז מהנשים החוות דיכאון אחרי לידה מנסות לבצע מעשה אובדני

30 – 50 אחוז מהנשים החוות דיכאון אחרי לידה  פעם אחת לוקות בו פעם נוספת.

דיכאון אחרי לידה הוא סוג של דיכאון קליני המופיע סביב החודש הראשון עד שלושה חודשים אחרי הלידה . הדיכאון מתבטא הן בביטווים רגשים (בכי, דכדוך, תחושת אשמה), הם בביטויים פיזים ( שינויים בעייפות, שינה ורעב) והן בביטויים תפקודים (קושי לבצע מטלות בית ולהשתתף במצבים חברתיים). חוששת שאת, בת משפחתך או חברתך סובלת מדיכאון אחרי לידה ? לחצי על הלינק הבא – דיכאון אחרי לידה סימנים


יכולות להיות סיבות שונות להתפתחות דיכאון אחרי לידה ( דיכאון אחרי לידה סיבות ). נהוג להניח כי דיכאון ודיכאון אחרי לידה בפרט נובע ממגוון של סיבות פסיכולוגיות, גופניות והורמונליות.

למה קשה לאבחן דיכאון אחרי לידה ?
הסביבה בארץ מצפה שאישה לאחר לידה תהיה מאושרת ושמחה לאור מימוש אימהותה ולכן קשה לאנשים הסובבים את האם להאמין כי היולדת יכולה לחוות דיכאון לאחר הלידה.היולדת עצמה עלולה להרגיש נבוכה ואשמה על התחושות שחווה. היולדת עלולה להסתיר את רגשותיה, לפרש אותם אחרת או לא לתת להם משקל ראוי לתחושות הקשות שחווה. היולדת עלולה לחוש כי היא אינה אם טובה ומשהו לא בסדר בי אך לא תדע מה הבעיה. לעיתים קרובות הסביבה הקרובה ואף הצוות הרפואי פוטר את האישה בטענה כי התחושות הקשות יחלפו ומדובר בתקופה קשה נוכח שינויים הורמונלים וצורך להסתגל למציאות החדשה. לאור כל זאת חשוב לעקוב אחרי משך ועוצמת הסימנים לדכדטך האימהי ולפנות לעזרה במידה ועוצמתם ומשכם מעלה סימני שאלה.