דיכאון אחרי לידה סיבות

דיכאון אחרי לידה סיבות

דיכאון אחרי לידה הינו מצב רפואי הפוגע בכ-10 אחוז ממאוכלוסיית הנשים ללא קשר לגילם, מצבם הסוציו אקונומי ומיקום הגאוגרפי. דיכאון אחרי לידה מוסבר על ידי אוסף של סיבות פסיכולוגיות, גופניות וכימיות, לצד עבר נפשי רגיש.

הגורמים הפסיכולוגים המסבירים דיכאון אחרי לידה יכולות להיות קשורות ללחץ נפשי לפני ובמהלך ההריון. כמו כן, משייכים את ההדיכאון לקונפליקטים בלתי מעובדים ובלתי פטורים הקשורים לקשר בין היולדת לבן הוריה, תחושת הדימוי העצמי של האם, קונפליקט זהות האם הקשורה לקריירה שלה ולתחושת התלות מול עצמאותה
הגורמים הגופניים הנקשרים לדיכאון אחרי לידה הינם סיבוכים גניקולוגים במהלך ולאחר הלידה ופגיעה בתפקוד בלוטת התריס.

הפרעות הורמונליות קשורות אף הם ללידה. כל מי שעברה לידה חשה את הדכדוך, הבכי וחוסר היציבות הרגשית בחודשים שלאחר לידה. יש הטוענים כי המערכת ההורמונליות הקשורה להתמודדות עם לחצים מדוכאת לאחר לידה ויכולה להוות חלק מהסיבה להתפתחות הדיכאון.

היסטוריה רגשית - כיום ידוע כי נשים בסיכון גבוה יותר להתפתחות של דיכאון אחרי לידה הם גם נשים בעלות סף רגישות נמוך לשינויים הורמונלים ונפשיים. לפיכך נשים שנוטות לחוות תסמונת קדם וסתית  הכוללת שינויים במצב רוח ונשים בעלות עבר של בעיות נפשיות נוטות לפתח דיכאון אחרי לידה בסבירות גבוהה יותר מנשים ללא נטיה זאת.


כתבות נוספות בנושא

דיכאון אחרי לידה סטטיסטיקה

דיכאון אחרי לידה סימניםתגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: