התמודדות עם כאב בלידה - התמודדות עם כאבי לידה - התמודדות עם כאבי צירים.

התמודדות עם כאב בלידה
התמודדות עם כאבי לידה
התמודדות עם כאבי צירים
 
מחשבות על כאב ...
האם חשבת לעצמך מהו הכאב בלידה ? הכאב של תהליך הלידה אינו אויב. כשמגיע הציר זה כואב נורא אבל כשהוא עובר הכל בסדר. לא חייבים לנסות להמלט מהכאב ובעיקר מהפחד של הכאב בלידה. אפשר וניתן להתמודד איתו. כל אישה יכולה להגיב לכאב אחרת. אחת תרגיש כאב ורק תרצה להמלט ממנו ותבקש מיד משככי כאבים. האחרת תחליט להתמודד מולו ללא פחד ואולי מתוך המחשבה שרוצה לידה טבעית.

אם תבחרי לראות את כאבי הצירים בלידה כחוויה איומה קרוב לודאי שתחושי פחד, חוסר אונים ותבקשי מיד משככי כאבים. לעומת זאת את יכולה להחליט לראות את כאב הלידה אחרת. הכאבים הללו הם סימנים שהגוף פועל בצורה טבעית ועוצמתית. לך כואב אך הגוף שלך פועל כדי לעודד את העובר שלך לצאת ואת צריכה להקשיב לצירים ושיגיע הזמן להעזר בהם כדי להוציא את התינוק. הצירים לא מבטאים מחלה, בעיה, מצוקה עוברית. נהפכו הם מבטאים תהליך חיובי של התקדמות לידה. הצירים נעשים עוצמתיים ותדירים יותר ויותר סמוך ללידה וכך מבשרים לך את בואה. אם תנסי להתמקד בהקשבה הזאת ולא בצורך להסירה כי כואבת יתכן ותוכלי לחוות אותה ללא פחד אלא רק עם סבל.

מה תקבלי אם תתמודדי באמת ? אם תבחרי להתמודד עם כאבי הלידה  תרכשי לעצמך הבנה כמה כוחות יש לך באמת. ניטוב המחשבה שלך היא שתוכל לעזור לך לבחור להתמודד ישירות עם כאבי הצירים ללא פחד , בידיעה גמורה שהסבל יעבור שנייה אחת לאחר הלידה. זכרי שתמיד תוכלי להחליט כי אינך עומדת בכאבים ואת מעוניינת לקבל משככי כאבים. אי אפשר לדעת בודאות באף לידה אם תלדי באופן טבעי או עם משככי כאבים. ישנן נשים המתכננות לידה טבעית ובסוף לוקחות אפידורל בצירים הראשונים. אחרות מתכננות לקחת אפידורל אבל מצליחות להתמודד עם הכאב בלעדיו כמעט עד הסוף או עד הסוף.

חשוב להכיר את משככי הכאבים בלידה, את יתרונותם ואת חסרונותם לפני שמגבשים דעה ברורה בנוסח – אני יולדת רק עם אפידורל

כך לדוגמא חשוב שתדעי כמה עובדות חשובות על זריקת אפידורל וזירוז לידה
אפידורל יכול לעכב את התקדמות הלידה
אפידורל מגביר שכיחות של לידה מכשירנית היות והיולדת מתקשה להיות פעילה ועצמאית בלחיצות.
אפידורל מקשה על העובר להסתובב בתעלת הלידה וכך מגביר סיכוי ללידה מכשירנית
זריקת זירוז צריך להנתן במינונים מוגדרים ובזמנים ספציפים בלבד אם ניתן בזמן ובמינון לא נכון יכול לפוצץ את הרחם (כן בדיוק, קראת נכון).
בקיצור, יתכן ואת לא תסבלי בלידה אפידורלית אבל תהליך הלידה יסתבך וכך הסיכוי גם לסיבוכים אצלך ואצל העובר.תגובות
זה מאוד משתנה מאישה לאישה ומלידה ללידה. בלידות ראשונות מרוב הלחץ של הפעם הראשונה רוב הנשים ממש חייבות אפידורל אבל יש גם כאלו אמיצות בצורה מדהימה שמחליטות הרבה לפני שזאת תהיה לידה טבעית ולא לוקחות כלום.
זהר | 03-10-2016 07:37
הכל טוב ויפה לפני הלידה כשהצירים חלשים אבל כשהם מתחזקים רק אפידורל .לימור
התמודדות עם כאב בלידה | 19-01-2015 11:02
הוספת תגובה
שם:
תגובה: