פקיעת מי שפיר - פקיעת מי שפיר מלאכותית

פקיעת מי שפיר

פקיעת מי שפיר מלאכותית

פקיעת מי שפיר יזומה
ישנם מצבים בהם מעוניינים לעזור לך לקדם את הלידה. במקרים בהם יש פתיחה של 4 ס"מ ויותר לצד צירים לא סדירים  וראש עובר שאינו מצוי מספיק בתוך האגן ישנם מיילדות המבצעות פיקוע מלאכותי של מי השפיר. פיקוע זה יכול לזרז את תהליך הלידה. במקרים בהם יש צירים סדירים ופתיחה מתקדמת מתרחשת פקיעת מי השפיר באופן טבעי. קחי בחשבון שצוות בית החולים הוא שמחליט האם מתאים להמתין לפקיעת מים טבעית או לבצע פקיעה מלאכותית אך את יכולה להביע את רצונך ולבקש להימנע מפקיעת מים מלאכותית במידה והמצב אינו מסכן את העובר ואת מבינה את השלכות מצב זה (משך לידה ממושך יותר).

פקיעת מי שפיר מלאכותית נעשת בדרך כלל באמצעות מכשיר קטן דמוי מסרגה. התהליך אינו כואב ובסופו יצאו חלק ממי השפיר החוצה ואת תחושי את זרימתם על רגליך. את כל סכנה של התייבשות העובר במצב זה.
במידה ולאחר 12 שעות מזמן פקיעת המים לא תלדי תקבלי אנטיביוטיקה דרך הוריד על מנת למנוע מצב שחיידקים המצויים בנרתיק יעלו ויחדרו לרחם ויגרמו לזיהום.

סכנות במצב של פקיעת מים שפיר (מלאכותית או טבעית)
אם שק מי השפיר נפקע כשראש התינוק היה גבוה (לא מבוסס באגן), מצב שעלול להתרחש גם באופן טבעי וגם בפיקוע מלאכותי יכולה להתרחש צניחה של חבל הטבור. סכנה אחרת היא מצב שבו מופעל לחץ על חבל הטבור , דבר שעלול לגרום להאטת דופק העובר.


תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: