צעצועי התפתחות לתינוקות - אודות צעצועי התפתחות תינוקות

צעצועי התפתחות תינוקות


צעצועי התפתחות לתינוקות הם אמצעים המעודדים את התפתחות ולמידת התינוק דרך תהליכי חקירה של הסביבה. צעצועי תינוקות מסייעים לפתח את הקשר בין הורה ותינוק ואף מסייעים באיתור איחור התפתחותי. בשוק קיים מגוון רחב של צעצועי התפתחות. ישנם צעצועי מוטוריקה עדינה (קוביות), צעצועי מוטוריקה גסה (טרפולינות , בינבות) ומשחקי תחושה או גרייה תחושתית. לצידם יש משחקים שהם משחקי דימיון או משחקי תפקידים שהם פתוחים יותר באופיים וכוללים בובות ואביזרי תפקיד כלשהם (כלי בנאי, כלי מטבח ועוד).
 

איך מזהים צעצועי התפתחות טובים

התאמה לגיל הילד ולשלב ההתפתחותי בו נמצא – בדרך כלל מצויים על קופסת הצעצוע טווח גילאים מומלץ. טווח זה מבוסס על ידע בנוגע למאפייני ההתפתחות וחקירה של התינוק בכל גיל.
בטיחות - מומלץ לקנות מוצר בטיחותי. מוצר שאין בו שימוש בחומרים רעילים, מוצר ללא פינות חדות, מוצר שמורכב היטב ולא ניתן לפירוק בקלות (במידה והצעצוע אינו נועד לפירוק).
רב שימושי - משחק התפתחותי טוב הוא משחק שנעים וכיף לשחק בו פעמים רבות היות והוא מעניין, מגוון, פתוח, דינמי במאפייניו או ניתן לשילוב בתנועת הילד (לדוגמה, קוביות הם משחק קלאסי היות וניתן להביא אותם ממקום למקום ואז להרכיב מהם כל פעם מבנה אחר).

בעל יכולת דירוג או התאמה - ישנם צעצועים שניתן להחליף ולשנות חלקים או ניתן לדרג את המשחק על פי רמות מוטוריות שונות. ככל שלצעצוע יש פונקציות דירוג והתאמה או פונקציות משחק מגוונות יותר, כך הוא איכותי יותר היות והוא מקנה לילד יותר צורות חקירה ולמידה.
 

למה לעיתים קרובות כדאי לקנות צעצועי התפתחות מחברות מותג

צעצועי התפתחות של מותגים מובילים בדרך כלל נתונות לבדיקות תקן רבות יותר, הם צריכים לעבור אישורי בטיחות והם מתבססים על המחקרים והפיתוחים האחרונים בתחום.קראו עוד בנושא
הכנת משחקים לתינוקות

משחקים לילדים בגיל שנה 
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: