איך לתת מוצץ לתינוק

איך לתת מוצץ לתינוק

ראשית בוא נתחיל בהמלצה הפרקטית. כל אמא עובדת צריכה מוצץ. אמא שמניקה, אמא שלא מניקה, אמא רגועה ואמא היסטרית. אמא במשרה מלאה שנמצאת כל הזמן עם התינוק (וגם עושה יוגה וחייה חיי שלווה ) יכולה גם בלי עזרת המוצץ. היא כבר תתמודד עם בכי הרעב, העייפות והצורך במציצה בדרכים אחרות.

איך לתת מוצץ לתינוק
אם התינוק רוצה רק ציצי ולא רוצה מוצץ נסי להיות אסרטיבית במתן מוצץ (כדי שהשדיים שלך לא יהפכו למוצצים). את גם יכולה לנסות למרוח לו על המוצץ קצת מחלב האם, זה עשוי לעזור.

אם התינוק מסרב לקחת מוצץ ואת מעוניינת ללמד אות לקחת מוצץ, נסי להשתמש במוצץ בהתחלה רק שהוא רגוע ושבע. נסי זאת מספר רב של פעמים.

אם התינוק לא רוצה מוצץ במקום ציצי והמצב מעייף אותך, נסי כמה סוגים של מוצצים כי כל תינוק אוהב סוג מוצץ אחר (מוצץ מחומרים שונים, בגדלים שונים ומוצץ של מותגים שונים). הבדיקה והניסוי משתלמת לעיתים קרובות.

כשאת שמה את המוצץ בפה של התינוק, החזיקי את המוצץ בפנים עד שהתינוק מתחיל למצוץ אותו (כל עוד הוא לא מראה סימני התנגדות). אם המוצץ נופל מפיו של התינוק, החזירי אותו חזרה והחזיקי אותו עד שהתינוק מוצץ אותו שוב. תני לו להחזיק ביד שמיכי, חיתול בד או בובה קטנה כדי שירגע.

נסו לקשר בין התפתחות יכולות המוטוריקה של התינוק למתן מוצץ. עם הגיל התינוק יכול ללמוד לתפוס במוצץ ואף לנסות להביא אותו לפיו, השתמשי בו כהפעלה.

ישנם תינוקות שלא רוצים למצוץ מוצץ בזמן שמניקים אותם. אם את מעוניינת הציעי לתינוק מוצץ לאחר סיום ההנקה.

המנעי ממריחת דבש, שוקולד או מני מתוקים על פטמת המוצץ כדי שהתינוק יסכים להשתמש בו. מדובר בהתנייה. כל המתוקים לסוגיהם יכולים לפגוע בשיניי התינוקות

בטיחות מוצץ
עקבו  אחרי שחיקת המוצץ בחוץ ובפנים ולהחליפו כל מספר חודשים היות וחומרי הפלסטיק מתפרקים ועלולים להכיל חומרים מסוכנים.  יש לשם לב ביותר מידע בכל הנוגע לקרעים וסדקים בתוך המוצץ ולזרוק אותם אם אלו מופיעים.המנעו מקשירת המוצץ לשרוך על מנת לשים אותו על צוואר התינוק. פעולה זאת יוצרת סיכון לחנק התינוק מהשרשרת.


קניית מוצץ
מומלץ לקנות מוצץ העשוי חלק אחד ואינו ניתן לפירוק לשני חלקים ויותר מחשש לחנק. אם את לא יודעת איזה מוצץ מתאים לתינוק אל תתפתי לקנות שלושה מוצצים מאותו סוג בהנחה. העדיפי לקנות כמה מוצצים מסוגים שונים ולבדוק איזה מהם הכי מתאים לתינוק.

מוצץ וטיולים
קחו תמיד 2-3 מוצצים ואחסנו אותם במקום קבוע. מוצצים נוטים נופלים ונאבדים כך שמוצץ נוסף תמיד כדאי לקחת.


תגובות
קניתי את המוצץ לסרבנים המקורי מאז חיי השתנו ממליצה לכל אמא לנסות ישר מהמוצץ הראשון
מיטל לוין | 27-02-2016 16:46
אני ממליצה בחום על המוצץ לסרבנים של Bebe לי לקח יותר מחצי שנה עד שהוא הסכים לקחת מוצץ קניתי לו את כל המוצצים שיש בסופר פארם ובסוף הוא הסכים לקחת רק את המוצץ לסרבנים
חני כהן | 25-10-2014 23:11
כדאי לקנות מוצצים בארהב כאן עולה מלא כסף, שם עולה גרושים.
מילי | 27-10-2013 18:02
הוספת תגובה
שם:
תגובה: