מיטת תינוק - אודות קניית מיטת תינוק

מיטת תינוק

תינוק שנולד זקוק לאיזור שינה נוח. הורים רבים האם לקנות קודם עריסת תינוק או מיד מיטת תינוק. עריסת תינוק מספקת לתינוק סביבת שינה קטנה ממיטה רגילה ובכך יוצרת מעבר הדרגתי יותר מהשהות ברחם לעולם הרחב.לא חייבים לקנות עריסת תינוק ניתן לקנות גם מייד מיטת תינוק.

מה חשוב לבדוק לפני שקונים מיטת תינוק
חשוב לבדוק שמיטת התינוק עומדת בסטנדרטים ובדרישות בטיחות של מכון התקנים הישראלי או תו תקן מוכר ואלו הם:
חוזק חיבורים מקובל.
מרחק מינימאלי ומקסימלי בין החלקים השונים בגוף המיטה לשם מניעת הכנסת ראש.
חומרים – סוג עץ, סוג צבע המותר לצביעה ואינם רעילים. יש להתרשם מחומר העץ, צבע המיטה, הלכה והפלסטיק שאינם רעילים. דוגמא לעץ מתאים : עץ לביד.
חשוב להתרשם מאיכות הגימור של המיטה ויציבותה הכללי. חשוב לשער מה יקרה אם התינוק יטפס על המיטה, עד כמה מיטה זאת תהיה יציבה ובטוחה במצב זה.
בטיחות – חשוב לסרוק את המיטה ולוודא שאיכות הגימור טובה ואין בה חלקים בולטים, חדים, צינורות פתוחים, חריצים אשר אצבעות התינוק יכולות לנוע עליהם. במידה ומדובר במיטה על גלגלים, בדקו שלמיטה יש מעצורים בחלק מהגלגלים.
ודאו שניתן להעביר את תחתית המיטה למצב נמוך יותר על מנת ליצור מצב שהמרחק בין המזרון למעקה יהיה גדול יותר (גדול מ-50 ס"מ) . בצורה זאת התינוק שיגדל לא יוכל לצאת מהמיטה היות והגובה הרב לא יאפשר זאת.

מה חשוב לבדוק בנוגע למזרון מיטת תינוק :
חשוב לבדוק שהמזרון נושא תו תקן ישראלי.
חשוב לבדוק שקיימת התאמה בין המיטה למזרן כך שהמזרן ממלא את כל שטח המיטה. חוסר התאמה עלול להוביל לתאונות.
חשוב לבדוק שהמזרון יוצר במפעל מורשה ואינו כולל חומרים רעילים.
כדאי להימנע מקניית מזרון מצופה פלסטיק אשר מחד מסייע במקרים של הרטיבה ומאיך חם ואינו נעים לשינה בעונות הקיץ. יש גם פתרון במזרנים המצופים בדים עבים.
חשוב לבדוק שלמזרון יש יכולות גבוהות של ספיגה והוא קל לאוורור
כדאי לבדוק מה עמידות המזרון באש.

קישוטים מיטת תינוק
מובייל צריך להיות מורכב בצורה כזאת שלא תהיה סכנה שיפול על התינוק.

שילוב מיטה ואחסון
לעיתים ישנן מיטות תינוק שמתחתם יש מגרות אחסון או קופסאות עץ עם גלגלים המאפשרות אחסון צעצועים וניצול מירבי של חלל החדר. בחדרי תינוקות קטנים שווה לבדוק את אפשרות זאת לשם אחסון צעצועים וחפצים נוספים מתחת למיטה.

לחץ כאן לקבלת תו תקן ישראלי למיטת תינוקות
לחץ כאן לקבלת תו תקן ישראלי למזרן תינוקות
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: