שאלות ותשובות

 שאלות ותשובות פורטל תינוקות טודלרס

תזונת תינוקות
מתי מתאים להתחיל להאכיל תינוק מזונות רגילים ולהפסיק לתת רק חלב ותחליפיו?
עד גיל חצי שנה נהוג להאכיל תינוק בחלב אם או/ו בתחליפיו. היום חלוקות הדיעות לגבי התחלת אכילה של מזונות רגילים. יש הסוברים כי ניתן להתחיל לחשוף את הילד בהדרגה למזון רך ועיסתי בגיל חצי שנה ויש הסוברים כי יש להמתין לגיל שנה. חשוב מאוד לבצע את המעבר מתזונת חלב לתזונת מזונות באופן הדרגתי.

מה הסיבות האפשריות שבגללם לא מפסיק תינוק בן ארבעה חודשים לבכות ?
רעב או צמא - חשוב לבדוק מתי אכל התינוק בפעם האחרונה ואיזה כמות.
חיתול רטוב או מלוכלך.
גזים.
קשיי עיכול של חלב או תחליפיו.
תנוחת שכיבה או הנחה לא נוחה מספיק.
בגד מציק.
רצון למגע - להיות על הידיים.
בקיעת שיניים - מגיל שישה שבעה חודשים.

התפתחות תינוקות
למה חשוב להניח תינוק צעיר על הבטן ?
אימהות רבות נמנעות מלהניח תינוק בגיל חודשים, שלושה או ארבעה על הבטן היות והתינוק מגלה סימנים של חוסר נוחות. חשוב בכל זאת לייצר פרקי זמן קצרים של חמש עשר דקות בהם התינוק שוכב על הבטן ולפניו, מצידיו או קצת מעליו גירויי משחק. מצב זה מעודד חיזוק שרירי צוואר מיישרים. בנוסף, אם מכנסים את התינוק למנח שבו הזרועות נושאות משקל, הדבר מספק קלט תחושתי עמוק לזרועות ולכפות הידיים ואפשרות לשאת משקל ולעודד תשתית לתנועות דחיפה וזחילה.

הנקת תינוקות
איך מחזיקים תינוק על הידיים בזמן הנקה?
אחיזת תינוק על הידיים בזמן הנקה היא אחיזה מערסלת ומחבקת, בזמן זה המרפק מכופף וראש התינוק שעון עליו. שתי ידיי התינוק אסופות פנימה לכיוון גוף האם, גם היד הקרובה יותר אל האם נאספת כלפי פנימה. איך צורך לפחד שהתינוק לא יחוש נוח במצב זה. שתי הרגליים אסופות פנימים במנח מערסל באמצעות היד השניה. חשוב לשנות תנוחות ולהחזיק את התינוק פעם על צד ימין ופעם על שמאל, בצורה זאת יחווה התינוק את העולם במנחים שונים. במידה ומניקים זמן רב ניתן להיעזר בכרית הנקה כדי להקל על אחיזת התינוק והרמת היד, עליה, נשען התינוק.

ניידות תינוקות
איזה מנשא מתאים לילד קטן עד גיל חמישה חודשים?
באופן כללי מצויים בשוק מנשאים גמישים/מערסלים ומנשאים נוקשים. מנשאים מערסלים הם מנשאים רכים השומרים על גב התינוק עגול ואילו מנשאים נוקשים יותר מכניסים את התינוק לתנוחת גו ישרה יותר . מומלץ להניח תינוקות צעירים עד 4-5 חודשים במנשא גמיש כדי שהמנשא יתאים לתנוחת  גב עגולה הנוחה ומתאימה ליכולות התינוק. בגיל שישה חודשים, כאשר התינוק יכול לשבת עם גב ישר יותר בגלל האיזון המתפתח בין שרירי הגב המיישרים והמכופפים ניתן לעבור למנשא קשיח, התומך בישיבה זקופה יותר (שהתינוק כבר מצליח לייצרה בעצמו).


תגובות
איך רושמים שם ניאורי ומה פירושו ?
איציק | 09-04-2015 13:26
איך הוא נרדם בלילה לבד במיטה שלכם בעגלה על הידיים במקרה הזה אולי כדאי להרים אותו על הידיים ולהרגיע אותו בשירה ונדנוד ים ולאט לאט בהדרגה לעבור לשיטת הרם הורד כל פעם שבוכה להרים להרגיע ולהחזיר למיטה שהוא רגוע מנומנם אך לא ישן
ענת | 29-01-2015 14:33
שלום רב קראתי אצלכם על שינת תינוקות ונכתב שמעל גיל חצי שנה כשהתינוק מתעורר באמצע הלילה כדאי לתת לו קצת לבכות כדי שילמד להרדים את עצמו. בני בן 8 חודשים ובשבוע האחרון מתעורר בלילה בצרחות איימים 12 בערך ולא מצליח לחזור לישון וגם לא נרגע בכלל ,כלומר אם משאירים אותו במיטה הוא רק צורח יותר ויותר מעיר את כל הרחוב ומתחיל לחרחר בנשימה וגם אם אנחנו מוציאים אותו מהמיטה ומנסים להרגיע אותו על היידים זה לא תמיד עובד גם אחרי הרבה זמן על היידים כשכבר נרגע ואפילו נרדם שמים אותו במיטה והוא קם בצרחות לפעמים אחרי 10 שניות ולפעמים אחרי 10 דקות מה עושים ?
מאיה | 29-09-2013 05:54
הוספת תגובה
שם:
תגובה: