שבוע 12 להריון

שבוע 12 להריון

שבוע שתיים עשרה להריון , איזה חודש זה ?
מה זה שבוע 12 להריון ? לפי הספירה המקובלת מדובר בשבוע השתים עשרה להריון מתחילת הוסת האחרונה שלך. שבוע השתים עשרה להריון הוא אמצע החודש השלישי להריון.

התפתחות העובר
איברים רבים של התינוק כבר נוצרו במלואם בשבוע השתים העשרה (המוח, הכליות, המעיים, הכבד, הלבלב, הריאות, העיניים וגפיים). הכבד, הלבלב והכליות לא רק נוצרו במלואם אלא פעילים. ניצני השיניים נוצרו, אצבעות הידיים והרגלים איבדו את הקרומים המחברים ביניהם כך שניתן לראות את כל האצבעות בנפרד. בשלב זה מתפתחת מיטת הציפורן באצבעות. השליה וחבל התבור משלימים את התפתחותם, עור העובר מצמיח זקיקי שערות ואיברי הרבייה הפנימים נוצרים (אך עדיין לא ניתן להבחין במינו של העובר). בשלב זה התינוק זז ובועט אך לא ניתן להרגיש עדיין את תנועות אלו.

בדיקות חדשות: החל משבוע 12 ניתן לשמוע את דופק העובר במכשיר על ידי הרופא.

אורכו של העובר שבוע 12 להריון : 7.5 ס"מ, אורכן מראש עד עכוז 5.2 ס"מ , משקלו הממוצע 18 גרם.

איך את מרגישה ?
מרבית הנשים מרגישות את הגדילה של החזה, כאבי בטן תחתונה קלים והתרחבות איזור המותנים, הגורם לבגדים הרגילים להיות צרים והדוקים יותר. מערכת העיכול עובדת לאט יותר ולכן חוויות של עצירות וגזים שכיחים. את עדיין לא נראת בהריון אך מרגישה את סימניו. יתכן ואת חוווה הקאות, בחילות, עייפות. יש כאלו החוות סחרחורות, גודש באף ודימומים קלים ממנו. כל עוד את מתפקדת בעבודה ובבית הכל בסדר. הברות מזל יקבלו אקסטרה נקודות בצורת פצעוני אקנה על פניהם. נסי לקחת את כל התופעות בקלילות ולראות את התמונה החיובית – כל השינויים ההורמונלים הללו קשורות להריון הקסום שלך.

יומן בדיקות הריון
אם את הולכת לבדיקה אצל הרופאה תוכלי לשמוע את קולות הלב של העובר
תקבלי הפנייה לבדיקות חלבון עוברי (לשבועות 16-18)
אם טרם קבעת, קבעי מיידי תור לבדיקת שקיפות עורפית (בדיקה בשבועות 11-13)  אצל רופא אולטרסאונד מומחה (מצריך הפניית רופא)  עשי זאת.
אם טרם קבעת, קבעי תור לסקירת מערכות מוקדמת (שבועות 14-16 להריון) אצל רופא אולטרסאונד מומחה (מצריך הפניית רופא) .
על פי גיל ההריון יוכלו נותני השירות לקבוע לך תור לשבוע המתאים.
התורים מתמלאים במהירות ולכן כדאי לקבוע תור מוקדם.
בדיקות לרופאים מומחים (מעקב אצל רופא אינדוקרינולוג במידה ואת סובלת מבעיות תפקוד של בלוטת התריס לדוגמא), רופא משפחה (ניתור בעיות סכרת ולחץ דם) וכד'

קראי עוד בנושא
בליעת מי שפיר אצל תינוקות
באיזה שבוע צריך לקחת ברזל בהריון
שקיפות עורפית בן או בתתגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: