שבוע 9 להריון

שבוע 9 להריון

שבוע תשיעי להריון , איזה חודש זה ?
מה זה שבוע 9 להריון ? לפי הספירה המקובלת מדובר בשבוע התשיעי מתחילת הוסת האחרונה שלך. שבוע תשיעי להריון הוא סוף החודש השני להריון.

התפתחות העובר
בשבוע התשיעי ניתן לראות אצל העובר האנושי. בדיקת האולטרסאונד תראה את ראשו הגדול,,גופו ונצנוץ הלב הפועם בתוכו (הכולל את שני העליות ושני החדרים), גפיו (הידיים והרגליים) כולל המפרקים נראים בברור. אזור הפנים ממשיך להתהוות – הפה, האף והאוזנים. עיני התינוק נראות סגורות בשלב זה.

אורכו של העובר שבוע 9 להריון : 2.3 ס"מ. אורכו מראש עד לעכוז 2.2 ס"מ, משקלו 1.5-2 גרם.

בן או בת
אברי המין ממשיכים להתפתח אצל העובר אך עדין לא ניתן להבחין במין העובר. חכי לשבוע 16 אז ניתן יהיה להתחיל להבחין בהם.
איך את מרגישה ?
מרבית הנשים מרגישות את הגדילה של החזה, כאבי בטן תחתונה קלים והתרחבות איזור המותנים, הגורם לבגדים הרגילים להיות צרים והדוקים יותר. מערכת העיכול עובדת לאט יותר ולכן חוויות של עצירות וגזים שכיחים. את עדיין לא נראת בהריון אך מרגישה את סימניו. יתכן ואת חוווה הקאות, בחילות, עייפות. יש כאלו החוות סחרחורות, גודש באף ודימומים קלים ממנו. כל עוד את מתפקדת הכל בסדר. הברות מזל יקבלו אקסטרה נקודות בצורת פצעוני אקנה על פניהם. נסו לקחת את כל התופעות בקלילות ולראות את התמונה החיובית – כל השינויים ההורמונלים הללו הם בעקבות ההריון הקסום שלך.

יומן בדיקות הריון
אם טרם קבעת, קבעי תור לבדיקת שקיפות עורפית (בדיקה בשבועות 11-13)  אצל רופא אולטרסאונד מומחה (מצריך הפניית רופא)  עשי זאת.
אם טרם קבעת, קבעי סקירת מערכות מוקדמת (שבועות 14-16 להריון) אצל רופא אולטרסאונד מומחה (מצריך הפניית רופא) עשי זאת.
על פי גיל ההריון יוכלו נותני השירות לקבוע לך תור לשבוע המתאים.
התורים מתמלאים במהירות ולכן כדאי לקבוע תור מוקדם.
בדיקות לרופאים מומחים (מעקב אצל רופא אינדוקרינולוג במידה ואת סובלת מבעיות תפקוד של בלוטת התריס לדוגמא), רופאי משפחה (ניתור בעיות סכרת) וכד'
במידה וגילך מעל 35 ואת נמצאת בסיכון להולדת ילד עם תסמונת כרומוזומלית או לקות אחרת, מומלץ לקבוע תור לבדיקת סיסי שליה (בדיקת סיסי שליה נערכת בשבועות 10-11 להריון).

קראי עוד בנושא:
הפרשות חומות בהריון שבוע 9
בדיקות במהלך הריון
תזונה בהריון
 
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: