מתן שם לילוד - רגע לפני שנותנים שם לתינוק מהצריך לזכור.. שמות לתינוקות

מתן שם לילוד

שמות לתינוקות

לבחור שם לתינוק הוא תהליך ארוך ומבלבל. אבא רוצה שם אחד, אמא שם שני ופתאום מגיעה הסבתא ומציע שם אחר.  רגע לפני שבוחרים את שם לתינוק, חשוב לזכור שהשם הזה ילווה את האדם כל חייו ולכן כדאי לקבלת בחשבון כמה משתנים:
 

זמניות - שם טרנדי לעומת שם קלאסי
בזמנים שונים יש שמות יותר מקובלים. נסו לחשוב על שם הילד והתאמתו לגיל צעיר - כילד, כנער, כאדם בוגר וכמבוגר. נסו לחשוב איך יכול להיתפס השם בעתיד ועד כמה יש לו גוון קלאסי לעומת טרנדי.
 

תרגום השם ללועזית
הילד שלכם הולך לגדול לעולם גלובלי. משמעות הדבר היא שעדיף שיהיה קל לכתוב ולהגות את השם באנגלית. בנוסף, חשוב שלשם לא תהיה משמעות שלילית, מביכה, מצחיקה או לא מתאימה באנגלית. לדוגמה השם "שי" בעברית הוא בעל משמעות ביישן באנגלית ולכן עשוי לא להתקבל בצורה טובה בתרגום.
 

שם מגדרי לעומת שם ללא מגדר
כיום מקובל לתת שמות שאין להם זהות מגדרית. שחר יכול להיות שם של בן או שם של בת. בחברות מסורתיות נהוג לתת שם שמגדריותו ברורה יותר. מי שחי בתוך חברה מסורתית צריך לקחת זאת בחשבון.


שם לזכרו של
ישנם אנשים שנוהגים לקרוא לתינוק על שם איש סבא, סבתא, דוד, וכד'. כדאי להימנע מלקרוא לילד על שם אדם שנפטר בנסיבות שליליות או אדם שחייו היו חיים קשים על מנת למנוע קרמה שלילית.
 

מתן שם לילוד יכולה להיות החלטה פשוטה אך גם מסובכת, תלוי עם יש רעיונות ועם יש מחלוקות בן בני המשפחה. לכו עם הלב שלכם. אינטואציות הורים ובעיקר אנטואצית אם הילוד היא כלי חשוב בבחירת שם.
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: