עיסוי תינוקות - עיסוי תינוקות מאיזה גיל

עיסוי תינוקות

עיסוי תינוקות מאיזה גיל

עיסוי תינוקות הינה פעילות של הורה/ או מטפל עם תינוק הכוללת מגע ותרגילי תנועה.
מערכת התחושה היא אחת המערכות המפותחות ביותר אצל התינוק בחודשים הראשונים. מחקרים מראים כי מגע רך ומלטף הוא בעל השפעה על תחושת הרוגע והשלווה הן אצל הנותן (ההורה) והן אצל המקבל (התינוק) והוא מוביל לשחרור חומרים כימיים התורמים לתחושה רגשית טובה. בנוסף, לסוגי מגע שונים יש השפעה על רגשות, ידוע למשל כי מגע עמוק הוא בעל השפעה מרגיעה ומארגנת.

עיסוי תינוקות יכול לתרום לאם ולתינוק בכמה מישורים
המישור הרגשי- פסיכולוגי - העיסוי מאפשר לחזק קשר הורה תינוק דרך מגע. המגע הנעים והרך הוא למעשה דרך של ההורה לספק לתינוק תחושת גוף נעימה שדרכה  יפתח התינוק תחושת רוגע, ביטחון וקשר חזק עם ההורה.
המישור התחושתי - מוטורי - עיסוי באיזורים שונים של הגוף (גב, זרועות, כפות רגליים) עשוי לסייע לתחושת גוף מקיפה ועמוקה. על בסיס תחושה זאת תתפתח סכמת גוף טובה שתעודד תנועתיות מוטורית. כיום ידוע כי תינוקות וילדים נעים והתנועה תורמת לפיתוח תחושת הגוף שלהם במרחב. באופן הפוך מגע עמוק ונרחב באיזורי הגוף מפתח תחושת גוף נרחבת שמספק מידע חזק לגבי חלקי הגוף וגבולות הגוף .כך ניתן לומר שתחושת גוף טובה מחזקת את מערכת התנועה ותנועת גוף מחזקת את מערכת התחושה. מערכות התחושה והתנועה חיוניות להתפתחות תמוטורית, לתפקודי חקירה ומשחק.

למי מיועד קורס עיסוי תינוקות או טיפול בעיסוי תינוקות
הורים המעוניינים לספק לילדיהם אינטראקציה מיוחדת ורגשית שתחזק את הקשר שלהם עם התינוק.
מטפלים העובדים עם תינוקות ומעוניינים להרחיב את ארגז הכלים הטיפולים בתחום טיפול המגע והקשרו לבניית קשר, תחושת בטחון ותקשורת מטפל- תינוק והורה- תינוק.
הורים לילדים עם סימנים להפרעה תקשורתית ולבעיות התקשרות בטוחה עם ההורים.
הורים לתינוקות עם יתר רגישות או חוסר רגישות למגע (מערכת תחושתית לא מאורגנת).
הורים לתינוקות עם צרכים מיוחדים.
הורים לתינוקות פגים.
.
איפה מקבלים עיסוי תינוקות ואיפה לומדים עיסוי תינוקות
עיסוי תינוקות ניתן לקבל על ידי איש מקצוע, לרוב מתחום הטיפול והחינוך, שהתמקצה בתחום התינוקות ולמד את השימוש בעיסוי תינוקות ככלי טיפולי. ניתן ליצור קשר עם העמותה לעיסוי תינוקות לשם קבלת הפנייה למעסה תינוקות מוסמך.
.
.
מה לומדים בקורס עיסוי תינוקות
בקורסי עיסוי תינוקות לומדים כיצד מעסים, איפה נוגעים ואיפה לא, כיווני תנועה ועיסוי והשפעתם על התינוק ועוד.
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: