המדריך לבחירת צעצועים הטובים ביותר לילדים

1.1.2013

בחירת הצעצועים הטובים ביותר לתינוק
המדריך לבחירת וקניית צעצועים לתינוק, הפעוט והילד


מציאת הצעצועים המתאימים לילדכם הקטן אינה דבר פשוט אם בוחנים אותו לעומק.  לעזרתכם מספר קוים מנחים שיעזרו לכם לבחור צעצועים מתאימים לילדכם הקטן (בכל גיל) ואולי גם לחסוך את כספכים על הוצאות מיותרות ויקרות.


מקום הקניה
ישנם משחקים וצעצועים שכדאי לקנות בארץ אחרת כי בארץ באופן אבסורד מעלים מחירים של מוצרים הנמכרים בארופה ובארה"ב במחיר נמו בעשרות אחוזים. בעיתון דה מרקר, מרץ 2012 התפרסה כתבה שחשפה כי צעצועים של מוצגים בינלאומים נמכרים בארץ במחירים גבוהים בעשרות אחוזים לעומת ארה"ב ואירופה.

  כלבלב הנבון של פישר פרייס מונופול קלאסי של הסברו פליימוביל דגם 4344 חוותמרפא לחיות לגו דגם 7929 מלחמת הכוכבים- הקרב על נבאו
יבואן/זכיין סקאל קודקוד יצירה אילנית שיווק צעצועים
מחיר בארץ 200 ש"ח 119 ש"ח 280 ש"ח 294 ש"ח
מחיר בארה"ב 76 ש"ח 51 ש"ח 190 ש"ח 95 ש"ח
מחיר בארופה 115 ש"ח בבריטניה 70 ש"ח בבריטניה 208 ש"ח בבריטניה 160 ש"ח בבריטניה

לפי הכתבה מחירי הלגו בארץ כך כך יקרים שמשתלם הרבה יותר לקנות אותו בארה"ב ולשם על המשלוח (וכן, עדיין לחסוך מאות שקלים). אחת מהמלצותיה של ועדת טרכטנברג הייתה לתת פטור ממכס לחבילות בכום נמוך מ325 ש"ח, המלצה זאת הופכת את הרכישה האינטרנטית לאטרקטיבית עוד יותר.המסקנה ברורה - אם אפשר לקנות את משחקים אלו בחול עדיף.

קיראו את הכתוב על גבי האריזה
ההמלצות לגיל המתאים נמצאות שם משני סיבות טובות: לעזור לכם להתאים את הצעצוע לצורכי ההתפתחות של התינוק, ולשמור על הבטיחות. לכן כאשר אתם מתענגים על בית הבובות הגדול וכל אביזרי הריהוט הנלווים, חכו עד אשר כל אותם הטלפונים הזעירים, הנורות הקטנות, לא מהווים יותר סיכון לחנק של תינוקכם.

אל תאמינו לפרסומות:
רק מפני שהצעצוע הוא הדבר החם ביותר בעיר ( או בטלויזיה ) אין פירושו שהוא מתאים לילדכם. הוא יכול להיות צעיר מדי (או מבוגר מדי ) עבור זה, או שהוא פשוט לא מתחבר לצעצוע הנידון. חישבו על סוגי הצעצועים שתינוקכם מוקף בהם, אולי מעניין אותו צעצועים כמו חיות ממולאות במוך, כי באותו גיל הוא מעצב את אופיו ולכן ההתעניינות שלו בצעצועים צריכה להיות קו מנחה עבורכם. יש לזכור, שלפעמים הצעצוע הפשוט ביותר מפתח לימוד ויכולות, יותר מאשר צעצועים חינוכיים.

לא לשכוח שגם חפצים שאינם צעצועים ממש יכולים לגרום לאושר לתינוק
ספלי מדידה מפלסטיק, קערות מתכת לערבוב, כפיות מעץ, קופסאות קרטון, ושקיות נייר, יכולים לספק שעות של שמחה ( וגם יכולות בנייה ), כאשר הופכים אותם לכלים מוסיקליים, או שמים אותם כאשר עושים אמבטיה לתינוק, ובובות לשעשוע.

היצמדו לבחירתכם ( אפילו אם פירושה לא לקנות צעצועים של כלי נשק )
אם אינכם רוצים שתינוקכם ישחק בסוג מסויים של צעצוע,היו עקביים ואל תוותרו. למשפחות שונות יש ערכים וחוקים שונים, לכן אם צעצוע מסויים פוגע בכם, אל תיקנו אותו.

אל תיקנו צעצועים בכמויות: לא צריך טון של צעצועים לשעשע תינוק. ביחרו בזהירות, עירכו מחדש ועדכנו ( כאשר תינוקכם מגיע לשלב חשוב בחייו כמו ישיבה, או לקראת יום השנה הראשון שלו ), לעיתים קרובות כדי לגרום לילדכם להיות עסוק ושמח.זיכרו: כמות קטנה של צעצועים איכותיים מחזיקים יותר זמן מאשר צעצועים באיכות גרועה.

חישבו מחוץ לקופסא:  
נכון, שהצעצוע אמור לשמש בדרך כזו, אבל מי אומר שחייבים להשתמש בו רק בדרך הזו? כל עוד זה בטוח, עודדו את תינוקכם להיות יצירתי עם אביזרי המשחק שלו. מי יודע אולי הוא עשוי לגלות עולם שלם של שעשועים חדשים.

שמרו על בטיחות וקנו צעצועים בטיחותיים
כל צעצוע שחלק ממנו או כולו יכול להוות סכנה הוא מסוכן. בין אם מדובר במשחק שיש בו חלק קטן שיכול לעוף או לקפוץ ממקומו ואז לפגוע בעיניו של הפעוט או בחלק שהפעוט יכול לבלוע, להחליק עליו או להפיצע ממנו. כל מה שיכול לקרות קורה בסופו של דבר ולכן לא כדאי לקחת סיכונים.
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: