משאבות חלב - האם לקנות או להשכיר משאבת חלב ?

האם לקנות משאבת חלב או להשכיר משאבת חלב

 

אימהות רבות שבוחרות להניק מתחבטות בשאלה האם לקנות או להשכיר משאבת חלב

לפני שאם מניקה קונה משאבה היא צריכה לשאול את עצמה כמה שאלות:

האם היא הולכת להניק לטווח ארוך?
האם היא הולכת להניק באופן אינטנסיבי בטווח הקצר?

האם היא מאמינה שתזונת התינוק בתקופת חייו הראשונה צריכה להתבסס על חלב אם?

האם היא הולכת להעדר הרבה מהבית עקב עבודה ותצטרך לשאוב חלב באופן קבוע?

האם היא חושבת שתוכל להכניס לסדר יומה זמני שאיבה קבועים?

במידה והתשובה לכל השאלות או לרובם היא "כן", מומלץ לאם להתעניין בהשכרה ולאחר מכן ברכישת משאבת חלב.

במידה והאם חושבת לשאוב חלב לטווח הארוך או לטווח הקצר אך באופן אינטנסיבי מומלץ לשכור משאבת חלב מקצועית (לקטינה של מדלה ) או חשמלית (סווינג של מדלה או, ספקטרה 2 או  פיורלי יורס של אמדה). בצורה זאת תוכל האם להגביר יעילות השאיבה ולמנוע התעייפות של היד. במידה והשאיבה היא על בסיס מזדמן או מועט וקצר טווח אפשר גם לשכור משאבה ידנית (הרמוני של מדלה, הידנית של אוונט).

את המשאבה ניתן לשכור ב"יד שרה" או מיועצות הנקה או מרכזי הנקה. כיום ניתן לשכור משאבות חלב מקצועיות כגון משאבת חלב לקטינה ומשאבת חלב וויטלסטון, משאבות חשמליות כמו משאבת ספקטרה ומשאבות ידניות. ככלל מחירי ההשכרה סבירים. לדוגמה, מחיר ההשכרה של משאבות מקצועיות (לקטינה) הוא סביב 50 שקל לשבוע ו-180 ₪ לחודש. מומלץ להתנסות בכמה משאבות כדי לחוש איזה משאבה מספקת את תחושת הנוחות הטובה ביותר ומאפשרת שאיבת חלב בקלות ורק אז להשכיר.

לאחר תקופת שימוש מוצלחת במשאבה (שהושכרה) ובמידה והאם מסוגלת ומעוניינת לשאוב חלב על בסיס קבוע לטווח הארוך או לטווח הקצר בתדירויות בינוניות עד רבות מומלץ לקנות משאבה.ככלל, מומלץ לקנות משאבת חלב חשמלית כי לזאת רמת יעילות שאיבה גדולה יותר ואופציה להפוך גם למשאבה ידנית במידה והאם מעוניינת. לפני הקנייה מומלץ לבדוק האם יש הנחות מיוחדת מטעם קופת חולים כללית או מכבי, עם או ללא הביטוחים המשלמים (כללית מושלם, מכבי זהב).
תגובות
אין מה לקנות משאבת חלב כמעט תמיד כדאי להשכיר
דליה | 31-01-2015 08:57
הוספת תגובה
שם:
תגובה: