אודות התפתחות שפה ותקשורת אצל תינוקות, פעוטות וילדים

התפתחות שפה ותקשורת אצל תינוקות

 

האם תגובה למילמול התינוק יכולה לעודד התפתחות שפתית ?
האם הדרך שבה אנו מדברים ומתקשרים עם התינוק עשויה להשפיע על איכות ומהירות התפתחות התקשורת והדיבור ? האם יש דרך לקדם את התפתחות התקשורת והשפה כבר שהתינוק מתחיל למלמל ? לפי גולדסטיין ושותפיו, לפחות חלק מהתשובות לשאלות אלו הן חיוביות ומצויות בתוצאות מחקרו האחרון.

 
 
תקשרות עם הרך הנולד
נעים להכיר הייצור הבוכה. הבכי היא התקשורת העיקרית של התינוק עם סביבתו. הוא בוכה בגלל שהוא רעב, הוא בוכה בגלל שהוא פוחד, הוא בוכה כשמתעורר מהשינה, הוא בוכה בגלל רעש חזק ובוכה בגלל כאבי בטן. אבל בין בכי לבכי יש כמה רגעי אושר. כאשר הוא נרגע בזרועותיך, מתרגש שוב ושוב לראות אותך ומביט בך במבט ממיס, אז זה שווה הכל. איך ליצור התקשרות בטוחה ולעזור לתינוק שלך להרגיש שהעולם סביבו רגוע, בטוח ואוהב.

 
 
שפת תינוקות
מהי שפת התינוקות ? מה אומר הבכי של התינוק
האם את רוצה להבין מה התינוק שלך אומר לך ? יש דרך קלה לדעת. שפת תינוקות - הדרך לזהות סוגי צלילי בכי ומשמעותם. התחילי ללמוד מה אומר צליל בכי בצליל "נננננננננה" ובצליל
"אאו" . הבחיני מתי התינוק מאותת לך על רעב ומתי על צורך בשינה.

 
 
איך יודעים למה התינוק בוכה
איך נשמע בכי של רעב לעומת בכי של עייפות ? למה חשוב להסתכל על רגלי התינוק וגופו כדי לדעת האם התינוק סובל מגזים, כאבי בטן או עייפות
 
 
למה התינוק בוכה
למה התינוק בוכה כשמתעורר או כשמחליפים לו או כשמניחים אותו או כשמפשיטים אותו. תשובות לשאלות חוזרות
 
 
התפתחות תקשורת ושפה של התינוק צעיר -  גילאי חודש עד שלושה חודשים
כן כן, התינוק בוכה ובוכה, אבל חוץ מסירנת הבכי נוספים עוד כמה דברים יותר נחמדים. כשהוא רואה אותך,אמא ,מגיעים החיוכים, הוא גם לומד שהוא יכול להפיק קולות ואז מתחילים הגרגורים והמילמולים... איך חשוב לתקשר בגיל זה, למה כה חשוב לדבר עם תינוקות כבר בגיל הצעיר ? על חשיבות השפה בפיתוח ביטחון, הדדיות, הבנת דיאלוג, צלילי שפה וטונים של דיבור.

 
 
התפתחות תקשורת ושפה של התינוק - גילאי ארבעה עד שבעה חודשים
בגילאים אלו ממשיך התינוק להפיק קולות, צלילים ולמלמל ברצינות. הוא גם מתחיל להכיר ולהגיב לשמו.אם תקשיבו תשמעו איך נוצרת אט אט השפה.  על חשיבות התקשורת והדיבור עם תינוק, טיפים חשובים להמשך פיתוח השפה ואורות אדומים – מתי ולמה כדאי לבדוק האם ישנו איחור שפתי.

 
 
התפתחות תקשורת ושפה של התינוק  - גילאי שמונה חודשים עד שנה
לאט לאט המלמול לובש צורה. התינוק שלכם ממלמל הברות, עובר למלמל צירופי הברות דומות, לאחר מכן צרופי הברות שונות ולקראת סוף השנה הראשונה מגיעה כבר המילה הראשונה. המילה שנאמרת ברור עם כוונה ומשמעות ברורה. על חשיבותם של ספרים, מוסיקה וסוגיי תקשורת מגוונים עם התינוק לצורך פיתוח שפה ותקשורת של התינוק.

 
 
איך כדאי לדבר אל תינוק או פעוט
איך כדאי לדבר אל תינוקות ופעוטות כדי לקדם את התפתחות השפה ? בצורה ילדותית או בוגרת ? בצורה חופשית או בצורה המעודדת מודעות פונולוגית ? על גישות דיבור שונות וחשיבותם, למה כדאי לעודד מאוד את התפתחות שפתם של ילדים בעיקר עד גיל חמש ועל חשיבות אבחון איחור שפתי בגיל צעיר
.

 
 
גידול ילדים דו שפתיים ורישום ילדים לגן דו לשוני
האם את רוצה שהתינוק או הפעוט ילמד אנגלית ? האם את מתעניינת בצהרון או גן דו לשוני כדי לחשוף את בנך לשפה שנייה ? מה ההיגיון בחשיפה מוקדמת לשפה נוספת ? מה היתרונות בכך ? ובאילו דרכים יצירתיות ניתן לעשות זאת ?

 
 
סימנים לאוטיזם בתינוקות
חושדת בסימנים להפרעת תקשורת אצל הבן שלך ? רוצה לדעת יותר כל נורות ההזהרה המרמזות על הפרעה תקשורתית ? קראי הסימנים להפרעת תקשורת אצל תינוקות
 


אפליקציה למה התינוק בוכה
רוצה לדעת למה התינוק שלך בוכה עכשיו ? מסתבר שיש אפליקציה גם לזה
 

 
פעוט לא מקשיב
מדברים אל הפעוט אבל הוא לא מקשיב ? נראה שהוא מתעלם ממכם או בודק גבולות ? איך מקדמים הקשבה אצל תינוקות ופעוטות
 

 
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: