בעד ונגד מקלחת מיד אחרי הגן

בעד ונגד מקלחת מיד אחרי הגן

16.10.18

 
החגים מאחורינו, הימים מתקצרים והשעות אחר הצהריים מתחילות להראות קצת אחרת. שגרת אחר הצהריים תמיד מהווה נושא פורה לשאלות, מחשבות ובעיות ונושא המקלחת הוא אחד מהם. שאלנו שש אימהות את השאלה בעד ונגד מקלחת  מיד אחרי הגן ואלו התשובות שקיבלנו:
 
יערה אמא לאסף בן שנתיים ויהלי בן שש
הרעיון של מקלחת מיד אחרי הגן הוא טוב אבל אני לא רואה איך זה קורה אצלי. כשאנחנו מגיעים מהגן אני מיד מכינה אוכל כי אני ויהלי הגדול תמיד רעבים, הילדים משחקים והמקלחת נדחת לאחרי האוכל ולפני השינה. עם אסף שהוא קטן פשוט חובה לעשות מקלחת אחרי האוכל כי כולו מלוכלך ועם יהלי הגדול אין מצב שאני יעשה בשעה אחרת.
 
יעל אמא של אביגיל ואליאב תאומים בני שלוש.
אני משתדלת תמיד לקלח את התאומים מיד אחרי הגן. ככה אני מרעננת אותם ואז מיד אוכלים סביב חמש וחצי. נשאר בערך שעה וחצי שאפשר לשחק ולהנות כשהם רגועים ורחוצים. גם בשבילי וגם בשבילם זה אידיאלי כי לא נכנסים לשלב הרחצה ממקום של עייפות.
 
נטע, אמא של נועם וגאיה בני שלוש וחמש. 
מאז שהם קטנים אני רוחצת מיד אחרי הגן. אני טיפוס נקי אבל בלי קשר אני יודעת שהם נשארים הרבה זמן עם התחתונים והגרבים בגן ולפעמים מתפתח גרד או גירוי בעור בגלל חוסר היגנה, פיפי שברח או סתם לחות בגרביים. ככה שמקלחים מיד אחרי הגן  אפשר לראות הכול ופשוט מורידים את כל הלכלוך ושומרים יותר על היגנה.
 
רונה, אמא של אלון ושי לי בני שנה וחצי וחמש.
אצלי זה משתנה. לרוב אני מקלחת לפני השינה כי ככה זה יוצא אבל בתקופות ששי לי חוזרת עם טוסיק יותר אדום אז אני משתדלת לקלח מיד אחרי הגן. אצל תינוקות ופעוטות עם חיתולים נראה לי שזה רעיון טוב. גם לשמור על ההיגנה וגם לעורר אותם עם מים זה מצויין אבל בפועל זה לא תמיד יוצא. מה שכן יש לי חברה שעושה את זה והילדים כבר מורגלים שמיד מהגן הם הולכים להתקלח בימים ואז אין דיון בנושא וזה הופך להיות שגרה נוחה.
 
טלי, אמא של עומרי ועדן בני שש ושנתיים.
אני רוחצת את הילדים לפני השינה כי מבחינתי זה ממש שגרה של רחצה, ספר במיטה ולישון אבל עוד מעט בחורף כשיהיה קר אני  אולי ישנה וירחץ מיד אחרי הגן או יותר מוקדם כי להתקלח בערב זה יותר קר ויותר קשה מאשר מיד כשנכנסים הביתה בלי עוד מעברים. 
 
רעות, אמא של תמר ושירי בנות שלוש וחצי.
מכיון שלשירי בורח הרבה פעמים הפיפי או קצת קקי בתחתונים אני מעדיפה לרחוץ אותם מיד כשחוזרים הביתה. אני פשוט לא חושבת שצריך להישאר עם החול והלכלוך בתחתונים. אני רואה גם שהן נהנות לצאת מהמקלחת נקיות אז מבחינתי זה שגרה. לי זה גם יותר קל מיד אחרי הגן ולא בערב שאני עייפה מאוד מהעבודה והכלים במטבח. פסיכולוגית זה קל יותר, מה גם שלפעמים אנחנו עושים אמבטיה עם משחקי מים ואז זה ממש בילוי בפני עצמו. לדעתי אם מגיעים הבעתה רוחצים את הילדים ואוכלים מוקדם זה עושה את הילדים מאוד רגועים, פותר הרבה בעיות גם אם הם לא תמיד רוצים ומעדיפים לשחק קודם.

לסיכום,
שגרת מקלחת נראת אצל כל משפחה באופן שונה. כניסה לשגרה מחייבת אותנו פעמים רבות לחשוב מה ואיך לשנות כדי שלכולנו יהיה יותר קל ומתאים. לפעמים שמשנים שגרות מגלים את היתרונות או החסרונות של כל שגרה וכך קל יותר להבין למה ואיך כדאי לפעול בשגרת אחר הצהריים.

 תגובות
כדאי מאוד אחרי שחוזרים מהגן או מיד שחוזרים מפעילות בחוץ כמה שיותר מוקדם עדיף
רעות | 09-08-2019 07:30
מקלחת אחרי הגן בקיץ זה חובה!! מחזירים לילדים את השפיות שלהם. הם הרבה יותר רגועים וערניים אז אם אין חוג ספורט או פעילות מאוד כדאי. אני מקלחת ומתקלחת ואז כולנו מתחילים יום חדש בבית
קרן | 28-04-2019 12:54
אף פעם לא חשבתי על הנושא הזה עד שראיתי עם איזה פיפי אדום הבת שלי. עכשיו שהבת שלי חוזרת מהגן אני משתדלת תמיד לעשות מקלחת מיד כשחוזרים.
מאיה | 17-03-2019 02:57
אני בעד לשלב כשצריך לפי המצב אם ילדים מגיעים מלוכלכים או אם יש מצב שמאוד עייפים ולא רוצים לעשות את המקלחת שההורים או הילד מאוד עייף זה מעולה
רוני | 14-02-2019 02:13
חובה מקלחת אחרי הגן בעיקר לבנות שלא יתפתח גירוי ואדמומיות ברור לכולם שלא שומרים על היגנה טובה בגנים ובצהרונים
יעל | 17-10-2018 06:28
הוספת תגובה
שם:
תגובה: