ברכת שנה טובה לילד בדרך אחרת

ברכת שנה טובה לילד
6.9.18

תחילת שנה היא התחלה של הרבה תהליכים
התחלה בשפה הניהולית היא תכנון ותכנון מתחיל בהצבת מטרות.

כל שנה מבקשים בגן של בנותי להכין להם כרטיסי שנה טובה עם איחולים לשנה החדשה. הברכות על קיר הגן בכל גיל תמיד נראות לי אותו דבר. כמה גדלת השנה, שיהיו לך הרבה חברים, שתמשיך לרוץ, לקפוץ, לשחות... שתאכל הרבה תפוחים בדבש, שתהיה לך שנה מתוקה..

ברכת שנה טובה לילד בדרך אחרת
במקום לאחל לילדים את כל הדברים הבנאלים שמעבר למעמד הברכה והחוויה לקבל משהו מאמא ואבא לא בהכרח מניעים הרבה תהליכים, אולי כדאי שנביא לגן ברכה מסוג אחר ונקרא לה ברכה מתכננת או ברכה מצפה.
אולי נשב שבוע שלפני ראש השנה ביחד עם הילד ונחשוב מה אנחנו ומה הם רוצים מהשנה החדשה מבחינת אפשרויות.
מה אמא מאחלת או מצפה מבחינת התנהגות, אחריות, תפקידים. האם אמא מצפה שתבכה כשלא תצליח לעשות.. או שתבקש עזרה. האם אמא מצפה שהיא תוריד לך בגדים במקלחת או שאתה תעשה זאת ? אם אתה תעשה את הדברים האלו אז לאמא יהיה יותר קל וכיף ואז השנה תהיה יותר טובה... האם אני רוצה שיתנו לי כל מני דברים לעשות ? לעזור בהכנת אוכל במטבח, לעשות אמבטיות יותר ארוכות, לקרוא יותר ספרים לפני השנה. כמובן שאי אפשר לצפות מילדים צעירים בני שלוש, ארבע או חמש להגדיר את הציפיות או הרצונות לבד אך בהחלט אפשר לנחש אותם ולעזור לילד להבין ולהגיד אותם.

אולי אם נכתב אותם, נקרא אותם ונגיד אותם תהיה לנו שנה עם הגדרת מטרות ברורה יותר. בהחלט פתח להתחלת שנה מתוכננת הרבה יותר. תתפלאו כמה שהילדים שלכם מבינים ומשתפים פעולה טוב יותר כשהם מבינים מה מצופה מהם.
 
תגובות
הברכות של הגן מאוד בנאליות . באמת לא מנסים לשדרג וגם לגננות אין זמן הם רוצות להוציא מהתיבה ברכה לכל ילד להראות ולהקריא כל אחת ולסיים את המשימה
דנית | 21-09-2018 09:22
תכלס נכון
שירז | 18-09-2018 03:08
הוספת תגובה
שם:
תגובה: