בדיקת פאפ כואבת

בדיקת פאפ כואבת

בדיקות גניקולוגיות כואבות

מאת: אמא שלי
תאריך: 24.4.18

במדד אחד עד עשר אפשר להגיד שהרגישות שלי לבדיקות גניקולוגיות גבוהה, בערך סביב העשר.
אין לי בעיה עם דקירות לצורך בדיקת דם, סתימות בשיניים אך כשזה מגיע לרופא נשים תמיד קשה וכואב קצת. קרוב לוודאי שזה קשור אלי, לפסיכולוגיה שלי... להרגשה של לעלות על כיסא רופא הנשים, לתחושה הלא נעימה של חדירה לפרטיות והידיעה שרופאים רבים לא יהיו רגישים ועדינים באופן כללי גם אם יראו את הפנים הלחוצות שלי. אחרי הכל, אני עוד אחת מעשרות או מאות הנשים שהם בודקים כל חודש.

לא ציפיתי שבדיקת פאפ תהיה כואבת למרות שגירוד של תאים מצוואר הרחם לא נשמע פעולה כל כך נעימה. הרופא מאוד לחץ לעשות כי אחרי הכל אני בחורה בת 40 אחרי שלוש לידות שלא עשתה אף פעם בדיקת פאפ . איך זה יכול להיות שלא עשית אף פעם בדיקת פאפ ? את יודעת מה זאת הבדיקה הזאת, שאל הרופא. את יודעת שנשים כמוך שלא באות להבדק ולא עושות בדיקות הם בסיכון גבוה להיות חולות ללא ידיעתן  שאל הרופא...אז  כמובן לא מתוכחים עם רופא, אפילו אם לא נראה הגיוני שאם באתי בגלל כאבים ברחם וכנראה נותרה הדלקת אז דווקא עכשיו לגרות את האזור עוד. טוב, זה כבר מחשבות שלי. הבדיקה הייתה כואבת מעט אך לכאבים שאחרי ולמעט דימום לא ציפיתי. הרופא כמובן לא טרח להגיד מילה או שתיים על הנושא כמו למשל יכול להיות דימום חום קל ויתכנו מעט כאבים. את זה גיליתי על בשרי. אז כן, שלושה ימים היו לי כאבים חזקים ורגעים כמו צירים. בעיקר בלילה (בשקט, שאין רעשים ואפשר להקשיב לגוף שלך) . בסוף זה עבר אבל מבחינתי בדיקת הפאפ עצמה ואחרה היא כואבת. אולי אני רגישה מדי, אני יודעת שכן , אני גם בטוחה שיש נשים שבדיקת פאפ לא כואבת להם בכלל אבל השורה האחרונה היא  שאם את גם רגישה לבדיקות גניקולוגיות יש סיכוי שכדאי לקנות משככי כאבים ליום הבדיקה וגם לכמה הימים שאחרי.  
 
 תגובות
זה בדיקה ממש לא נעימה גם במהלך וגם אחרי באמת חבל שהרופאים לא אומרים את זה מספיק לפני הבדיקה או אחריה גם לי היה דימום וכאבים כמו צירים מהגהנום עבר אחרי ארבע ימים אבל מאז בדיקת פאפ נקשרת מבחינתי לסיוט
שירה | 24-08-2018 15:22
בדיקת פאפ היא בדיקה ממש כואבת. חבל שהרופאים לא מכינים אותך לזה. לי אישית מאוד כאב בבדיקה והבטחתי לעצמי שלרופא נשים הזה אני לא חוזרת . לא רוצה ללכלך על הרופא הזה אבל הוא היה פשוט טכנאי והתייחס אלי כמו מכונה ומוזר שקבלתי עליו המון המלצות.
נעמה | 29-06-2018 03:26
לי גם כאב אחרי בדיקת פאפ היה לי גם דימום קל חום וגם כאבים של צירים ממש לא בדיקה קלה כמו שהרופאים מציגים אותה
טלי | 04-05-2018 04:19
גם לי כאב בזמן הבדיקה ואחרי הבדיקה הרופא שבדק אותי התפלא מאוד ואמר שהוא מתפלא שכואב לי כי אין עצבי תחושה באיזור צוואר הרחם. איזה רגישות של רופאים, פשוט מדהים. נותן לי הוכחות מדעיות כשאני מספרת לו שכואב לי
רויטל | 26-04-2018 15:12
הוספת תגובה
שם:
תגובה: