טיפים לחופשה עם ילדים בקיץ

טיפים לחופשה עם ילדים בקיץ

חופשה עם הילדים בארץ  - טיפים לחופשה עם ילדים בבתי המלון בקיץ
11.6.2017
הקיץ הגיע ואיתו היציאה לנופשים וחופשות עם הילדים. חופשות עם הילדים יכולות להיות חוויה מהנה ומעצימה אך יכולות לכלול לא מעט רגעים של חוסר נינוחות, ריב ושעמום. כדי שהחופשה תהיה כמה שיותר נעימה ובטיחותית אספנו כמה עצות מכמה אימהות:

יפית, אמא לשלושה מחיפה – אביזרי בריכה
הסוד לכיף של הילדים זה הבריכה במלונות. אני מציעה לקנות הרבה אביזרים לבריכה ולים כמו רובי מים, מקלות ספוג, גלגלי הצלחה, עטי חפירה, דליים כדי שלכל הילדים יהיה הרבה מה לעשות בבריכה. אחרי זה הם מתעייפים ומרוצים וגם להורים טוב. כדאי לקנות את אביזרי הבריכה בחנויות זולות ולא בבתי מלון שם הם יקרים בטירוף.

חני, אמא לשניים מכפר סבא - הטרמות וסדר יום לילדים
לי יש ילדים קטנים וחשוב לי שגם בחופשה בבית מלון ידעו מה עומד לקרות. אני חושבת שזה מארגן אותם רגשית וזה תורם לתחושת השליטה. בכל יום בחופשה אני מספרת להם מה עומד לקרות ומשתדלת שבסדר יום יהיה קצת מכל דבר שהילד אוהב. קצת בריכה, קצת טיול, קצת טלוויזיה, קצת פינוקי אוכל ואז כולם מרוצים ומאוזנים.

טלי, אמא לארבעה מרמת ישי – הפסקות מנוחה
גם בבית מלון חשוב לי שיהיה הפסקת מנוחה לשינה או שכיבה בצהרים. נועם הוא רק בן שנתיים והוא צריך הפסקת שינה בצהרים, אפילו אם זה רק ארבעים דקות. בצהרים , זה הזמן שהכי חם בחוץ אז כדאי לנצל את זה לישון או לנוח מול הטלוויזיה או עם ספר טוב. בשביל זה אני בוחרת מלונות עם כבלים ולא מתעצלת לקחת ספרים ועיתונים שהילדים הגדולים קוראים.

קרן, אמא לשלושה מחיפה - לא להגביל באוכל
מבחינתי חופשה זה זמן שלא צריך להגביל ילדים באוכל. כל עוד זה בגבול הסביר אני מרשה ארטיקים וקרטיבים וגם הרבה עוגות בארוחות של בית המלון. גם להם מגיע להתפרע ולכייף וחוץ מזה הם מוציאים הרבה אנרגיה בבריכה. ברגע שנכנסים לעימותים של אני מרשה רק אחד ביום או רק אחד בארוחה אז האווירה לא נעימה, מה גם שזה לא מתאים שהם רואים כל כך הרבה אוכל ומתוקים במלון ובבריכה ולא יאכלו. את משמעמת האוכל אני משאירה לשגרה

חגית, אמא לשניים מנס ציונה - לא לבנות על המשחקיה במלון
לי יש שתי בנות בת שנתים וארבע וזה כבר מלון שלישי שאני מתאכזבת מחדש מהמשחקיות. פשוט לא משקיעים במשחקים וספרים לגיל הרך. נראה לי שהחברה במלון חושבים שהמשחקיה היא רק לראווה ולהגיד שיש. אז נכון שכאילו העיקר זה הבריכה והים אבל גם משחקיה זה חלק מהכיף במלון. בכל מקרה אני תמיד מביאה משחקים, בצק, ספרים, בובות שהילדות אוהבות כדי שיהיה להם עם מה לשחק בחדר וגם שירגישו את המשהו הבטוח והמוכר הזה גם בבית המלון רחוק מהבית. הם בוחרות כמה ועם מה לשחק אבל מבחינתי זה חלק מהדברים שאורזים ומביאים.

סיון – אמא לשלושה מרעננה - להביא מהבית נשנושים בריאים.
בבית המלון אוכלים הרבה שטויות אז אני משתדלת כן להביא מהבית פירות ונשנושים בריאים שיאזנו את כל הקלוריות שמקבלים מהארוחות במלון ובמסעדות. ככה אני מרגישה שגם הילדים מפתחים מודעות לתזונה נכונה וגם אני מצליחה לא להגיע רעבה מדי לארוחות בבית המלון ולמסעדות.
 
זהבית אמא לשלושה מנתניה - קרם הגנה לא בתוקף
לי לא ברור האם למסנני קרינה יש תאריך תפוגה או לאחר תקופה מסויימת מאבדים את יעילותם. חוץ מזה בשנים האחרונות מתחילים לצוץ כל מני מחקרים שכבר הגיוני להניח כי מסנן הקרינה משנה שעברה אומנם עדיין יכול להיות יעיל אך אולי לא באותה מידה. עד שלא יערכו מחקרים חדשים לא ניתן להניח שהמסננים בתוקף אחרי שנה, מה גם שהמממנים של המחקרים הם לרוב חברות היצור, ואז קיימת אג'נדה להטות את המחקרים לכיוון השאיפה הכלכלית הרצויה. רבים ממסנני הקרינה אינם עמידים למים או עמידים למים לזמן קצוב. בנוסף, עדיין לא נכנסו הנחיות המחייבות כתיבה ברורה של מסנני הקרינה במים. בגלל זה אני משתדלת למרוח מסנני קרינה  בבריכה כל שעה כי המים והזיעה בטוח מורידים את המסנן.

לילך – אמא לשניים מבאר שבע  - נגד קרם הגנה
אני קראתי ושמתי לב שבמסנני קרינה יש חומרים מזעזעים כמו בנזין שנקרא בנזפון. זה חומרים ממש מסרטנים ומסוכנים ולכן אני מעדיפה פשוט לשים לילדים חולצות עם שרוול על הבגד ים וכובעים. זה פחות נוח אבל כשהם נכנסים למים ומשחקים הם שוכחים הכל ואני מרוצה שהם גם מוגנים וגם אין עליהם את החומרים הנוראים האלו. מי יודע מה דוחפים שם במסנן, לפעמים עדיף לא לדעת ופשוט להמנע. גם יותר זול וגם יותר בטיחותי.
תגובות
טיפ חשוב זה להביא מהבית את השמפו והסבון הנוזלי כי בבית המלון הם סתם גרועים וגם מעט מדי
שלי | 11-06-2017 03:07
הוספת תגובה
שם:
תגובה: