שעות שינה של פעוטות וילדי גן

שעות שינה של פעוטות וילדי גן

שעות שינה של פעוטות

מגיל שנה עד שלוש שנים, הפעוטות ישנים בערך בין 10- 13 שעות ליום. חרדת ההפרדה או הרצון להיות עם ההורים ( ולא להחמיץ שום דבר ) יכול לתת מוטיבציה לילד להישאר ער. זוהי התנהגות הפכפכה של התינוקות.
ההורים עושים לפעמים טעות שהם חושבים שאחזקת הילד ער תגרום לשינה טובה יותר במיטה. למעשה ילדים יכולים להתקשות להירדם אם הם עייפים יתר על המידה ופספסו את מועדי השינה הטבעיים שלהם.
ערוך זמני שינה ונמנום עבור ילדך. למרות שפעוטות מנמנמים במשך שעות היום, אינך חייב להכריח את ילדך לנמנם. אולם חשוב להקצות לו זמן של שקט, אפילו אם הוא מחליט שלא לישון. דאג תמיד להסביר לפעוט שזהו זמן המיועד לשינה, לסתם שכיבה במיטה או למשחק שקט (לא תמיד פעוטות ערניים מבינים זאת).
קביעה שיגרתית של זמן השינה עוזרת לילד להירגע ולהיות מוכן לשינה. עבור פעוט, הזמן הזה יכול להימשך בין 15 ל- 30 דקות, ולכלול פעילות מרגיעה כגון קריאת סיפור, רחצה, והאזנה למוסיקה מרגיעה.
לא משנה מה הטקס הלילי כולל, ילדך ידרוש כנראה שזה יעשה מדי לילה. אל תרשה לטכס להפוך לממושך מדי או למסובך מדי. כאשר זה רק אפשרי , תן לפעוט לקבוע מהי שיגרת ההכנה לשינה, איזו פיג'מה  ללבוש, איזה חיית צעצוע לקחת למיטה, ואיזו מוסיקה הוא מעוניין לשמוע. שיגרה זאת תיתן לילדך חוש שליטה על שיגרת ההכנה לשינה.

גם ילדים שישנים טוב בלילה יכולים מפעם לפעם להעיר את הוריהם. פעוט יכול להתעורר עקב צמיחת שיניים, ולפעמים גם חלומות. חלומות פעילים מתחילים בערך בגיל פעוטות, ולילדים קטנים כאלו החלומות יכולים להיות מפחידים לפעמים.חלומות בלהה מפחידים פעוטות, שלא יכולים להבחין בין דמיון ומציאות, לכן תדאג לבחור תוכניות טלויזיה מתאימות , ביחוד אם אחד הפעוטות רואה אותן לפני השינה. נסו לרגיע ולתחזיק את הילד בזמנים כאלו. תנו לפעוט לדבר על החלום אם הוא או היא רוצים בכך,עד שילדך יירגע. אחר כך עודדו אותו לחזור לישון מוקדם ככל האפשר.

שעות שינה של ילדי גן

ילדים בגיל גן יכולים לישון בין 10- 12 שעות בלילה. ילד בגן שמקבל שעות מנוחה מספיקות, יתכן ולא יצטרך יותר לישון בשעות היום. במקום זאת פרק זמן שקט יכול להיות תחלופה נאותה.לרוב הגנים והגנונים יש זמנים שקטים שבהם הילדים נחים על מזרונים או שפשוט נחים. כאשר הילדים מוותרים על שעות השינה ביום, יתכן שזמן השינה שלהם בלילה יבוא מוקדם יותר מאשר בזמן שבו היו בגיל פעוטות.

   

,
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: