ילד שלישי כן או לא

ילד שלישי כן או לא 

לילד הראשון מצפים בכיליון עיניים, גם לילד השני (האח) מצפים ומה קורה בילד השלישי. שם במקרים רבים נגמר הכוח והזמן. נשים רבות מתלבטות האם להביא ילד שלישי או לוותר. השעון מתקתק, אנחנו הנשים לא נעשות יותר צעירות ובריאות וצריך לקבל החלטה. מה שעושה את ההחלטה קשה יותר הוא הצד השני. פעמים רבות יש חילוקי דעות לגבי הילד השלישי. את רוצה והוא לא רוצה או ההפך ביחד עם מיליון שיקולים ולחצים.

שאלנו חמש נשים שקיבלו החלטה - ילד שלישי כן או לא
זה לא אומר שלקרוא את דבריהם יעזור לקבל החלטה אבל בכל זאת לפעמים רוצים לשמוע לפני שמוותרים או מחליטים לעשות ילד שלישי

תמר , אמא לעופרי ורותם, נס ציונה
בעלי הסתפק בהחלט בשני ילדים. מבחינתו זה היה ברור שסוגרים את הבסטה. אני ידעתי שאני רוצה עוד ילד. אני באה ממשפחה מאוד קטנה. יש לי רק אחות אחת וזה מרגיש מאוד לבד. אני אוהבת את אחותי ותמיד אני מדמיינת איך זה היה אם היה לי עוד אח ואחות במשפחה. אני חושבת שמשפחה גדולה זה אושר גדול וגם ביטחון ולהסתפק בשניים זה מעט גם בשבילנו ההורים וגם בשביל הילדים עצמם.  אני מתכננת עוד שנה להכנס להריון שוב למרות כל הבלגן והלחץ שכרוך בדבר.

אסנת, אמא לתום ושירה, הרצליה.
אנחנו החלטנו להסתפק בשני ילדים. היה תקופה שעוד התלבטתי כשהגעתי לגיל 38. מצד אחד הרגשתי ששני ילדים זה אולי מעט אבל מצד שני הרגשתי שאין בכלל זמן לעצמי ואם אני הולכת להביא עכשיו עוד ילד אני לא אפגוש את עצמי גם בעוד שלוש שנים. אנחנו משקיעים בילדים כל כך הרבה זמן וזה תמיד על חשבון זמן הזוגיות וזמן הפנאי של עצמנו. גם כשהילדים גדלים הם צריכים זמן לשבת איתם על שיעורים, להגיע לחוגים וחברים וסתם להיות איתם זמן איכות. אני בקושי מספיקה לתת לעצמי את זמן האיכות שמגיע גם לי כבן אדם.כל היום אני סביב העבודה ואיתם.  נראה לי שעוד ילד פשוט היה מבטל אותי לגמרי ואני לא הייתי חולמת לקבל רגע אחד בשבילי.

גליה, אמא לרועי, נועם ותמר, ירושלים
אני ידעתי שאחרי שני בנים אני פשוט חייבת בת. הייתה לי תקופה שעוד התלבטתי כי זה קשה להכנס להריון אחרי שני ילדים. את עייפה יותר, כבדה יותר וזה לא פשוט לחשוב שהינה עכשיו שהילדים קצת גדולים את עוד פעם נכנסת לבלגן של חיתולים, מוצצים וכמובן חוסר שינה בלילה. אני בכל מקרה לא יכולתי לחיות עם הידיעה שלא תהיה לי בת. ניסיתי לבת וקיבלתי בת מדהימה ואני לא מצטערת על ההחלטה לרגע. אגב, גם אם היה יוצא עוד בן הייתי מרוצה כי משפחה גדולה מבחינתי זה המשמעות של החיים וזה המפעל שאני רוצה להרים.

אתי, אמא לרעות וניר, הוד השרון
אני החלטתי אחרי הילד השני לסיים את נושא הילודה פשוט מהמקום הכלכלי. אני ראיתי איך הכסף נוזל ממני חודש אחרי חודש. כמה שאני ובעלי עובדים קשה, הכסף יוצא מכיסים על המשכנתא, הביטוחים, המזון וכן על קצת כיופים שמגיע לנו כדי לחיות. ילד שלישי היה חונק אותנו כלכלית ומכניס אותנו למינוס כרוני בבנק ואת זה ממש לא רציתי את זה. אני חושבת שזוגות בארץ חיים במחנק כלכלי ובלחץ כלכלי יום יומי ואם משהו גרם להצטמקות המשפחות זה רק אשמת המדינה, שפשוט לא נותנת למשפחות לחיות בכבוד.

סיגל, אמא לעדי ואסף, חיפה
לפני שנולדו הילדים תכננתי משפחה ישראלית של שלושה ילדים, אבל עם כל ילד ראיתי איך ההוצאות גדולות על חיתולים, מטרנה, משכנתא, שיפוצים וממש נבהלתי. לא רק שנבהלתי כמה צריך לתקצב את כל ההוצאות ולהיזהר לא להגיע למינוס אלא נבהלתי מהמחשבה שלנו כהורים לא יהיה הרבה מה להציע לילדים שלנו מבחינה כספים כשהיו גדולים. היום הפנסיה היא לא כמו שהייתה בדור של ההורים שלנו. אני חושבת שהשיקול הכלכלי בילד שלישי הוא חשוב מאוד והמכריע ביותר, אם את טיפוס שפועל מהראש ולא מהלב. חשוב שההורים יענו על השאלה : מה יהיה לי להציע לילד הזה מבחינת כסף שיהיה גדול. האם אוכל לעזור לו לרכוש דירה ? לתת לו כסף ללימודים ? האם הילד הזה יצטרך לעבוד כל חייו ולקבל מעט מאוד. לדעתי לא כדאי להביא ילד שלישי כשאין לך מה להציע בשבילו מבחינת כסף. צריך גם לחשוב על העתיד שלו. לנו היה עזרה מההורים אבל לילד שלישי לא נוכל לתת עזרה גדולה ולכן החלנו לוותר על הרעיון  בעיקר בגלל השיקול הכלכלי. זה מאוד מצטער אבל אין ברירה, זה שיקול מכריע.תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: