ישיבת w אצל תינוקות

ישיבת w אצל תינוקות
ישיבת דבליו אצל תינוקות

לענת שלום,
יש לי ילדה בת שנה בדיוק שאוהבת לשבת בישיבת W . אני לא חשבתי שזה בעייתי עד שחברה של אימי ראתה אותה ואמרה שכנראה יש לילדה גמישות יתר במפרקים. הילדה היא ילדה בריאה, נולדה ללא סיבוכים. היא בת שנה, זוחלת היטב, נעמדת עמידה נתמכת על ספות וגם צועדת קצת הליכה נתמכת כמה צעדים. לעומת זאת היא התיישבה עצמאית רק בגיל 9 חודשים. שאלתי היא האם אני צריכה לקחת אותה לאבחון התפתחותי ? האם ישיבת W אצל תינוקות בהכרח אומרת שיש לה גמישות יתר. היא גם מתיישבת בישיבה רגילה על הטוסיק אבל הרבה הרבה פחות. מה עושים ? האם אחות טיפת חלב תדע להגיד לי האם יש בעיה של גמישות יתר ?

לענת שלום
תינוקות רבים שיושבים ישיבת W  מאובחנים לאחר מכן עם גמישות יתר אך ישנם ילדים שיושבים בישיבה זאת ואינם בעלי גמישות יתר. רק לאחר אבחון של איש מקצוע בהתחום ההתפתחותי (רופא ילדים, פיזיותרפיסט, אורתופד) תוכלי לקבל מענה לשאלות אלו. קחי בחשבון שהתשובה היא לא ברורה מאליה היות וכתבת שהיא כן יושבת גם בישיבה רגילה. לפי התיאור שלך היא גם מתפתחת בהתאם לגילה כך שאין כרגע עיכוב מוטורי. אני מציעה שתקבעי תור בטיפת חלב ותבקשי שרופא יבדק  גמישות יתר במפרקי הגוף כדי לבדוק את נושא זה והשפעותיו העכשויות והעתידיות על התפתחות המוטורית של ביתך.

מידע נוסף
ההנחיה כיום בטיפת חלב היא לתקן ישיבת w אצל תינוקות לישיבה רגילה כדי להפחית עומס על אזור מפרקי ושרירי הבירך והירך. תיקון הישיבה יתבטא בכך שתעזרי לבת שלך להעביר את הרגל מאחורה לקדימה כך שתשב בישיבה תקינה. אם תעשי זאת באופן עקבי תוכלי לסייע בהרגלי ישיבה תקינים.

בהצלחה!

קראי עוד בנושא
ישיבת דבליו אצל תינוקות התערבות


תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: