תינוק שנרדם רק על הידיים

תינוק שנרדם רק על הידיים


התינוק שלך נרדם רק על הידיים ? יש סיכוי שאת אמא לילד ראשון (כי רק אז הידיים יחסית פנויות) או שאינך יכולה לשמוע תסכול ובכי של התינוק לשנייה אחת בלבד(לכן את מרימה מייד על הידיים)  או שהתינוק שלך הוא תינוק רגיש

תינוק שנרדם  רק על הידיים הוא תינוק שפיתח תלות בכך ולכן צריך לפרק את התלות הזאת ולעזור לו להירדם בעריסה או במיטה. איך עושים זאת? בצורה מאוד הדרגתית. לא מוותרים על הידיים היות והם אמצעי נהדר להרגעה והרדמה. פשוט מאוד כל פעם מפחיתים את כמות הזמן שהתינוק על הידיים ומעבירים אותו מהר יותר למיטה כאשר הוא מנומנם ורגוע. במידה והוא מתעורר או בוכה מיד כשמעבירים אותו או לאחר כמה דקות, מרימים על הידיים, מרגיעים שוב ומחזירים חזרה למיטה. כדאי גם לשים יד על התינוק וללטפו במיטה כדי להמשיך את תהליך ההרגעה אם את סבורה שהתינוק יפרוץ שוב בבכי במיטה. כמובן שלפני תהליך זה חשוב ליצור טקס השכבה מסודר וקבוע הכולל בין היתר מאפיינים מרגיעים ומווסתים (אמבטיה, החשכת החדר, הקראת סיפור ומובייל או מוסיקה מרגיעה).

סוד ההצלחה תמיד נמצא בעקביות ובהתמדה בתהליך. אם תתמדי בתהליך במשך עשרה ימים רצוף, תראי שיפור. אם תכנעי לבכי התינוק ותשימי אותו במיטה רק כאשר הוא כבר נרדם, לא תשיגי את הפרת התלות בין ידיים לשינה.

אם אינך מצליחה בתהליך, מומלץ להתייעץ עם יועצת שינה


תגובות
הסוד הוא באמת ההתמדה והעקביות
טלי | 18-02-2015 09:44
הוספת תגובה
שם:
תגובה: