בגדי תינוקות והלבשת תינוקות

בגדי תינוקות

הלבשת תינוקות


טיפים למלבישה המתחילה

יש דברים שתמיד נכונים בכל מה שקשור להלבשת תינוקות.

בטיחות תינוק במהלך לבוש
לתינוק מומלץ לקנות בגדים ללא חוטים או שרוכים שיכולים בטעות להיכרך סביב התינוק, להתנתק מהבגד ולהיכנס לפיו.

 

נוחות הבגדים לתינוק
חשוב לבחור בגדים שקל להלביש ולהסיר (בגדים רחבים,רכים  עם בד גמיש), חשוב לזכור כי בגדים לא מסורבלים הם המאפשרים לתינוק לנוע במצבי שכיבה, ישיבה וזחילה וכך להיות עסוק בחקירת עולמו.  חשוב שפתח הראש בבגד יהיה גדול לשם הכניסה נוחה ומהירה של הראש ומניעת תחושת אי נוחות של התינוק.
שיטת סגירה באמצעות טיקטקים מועדפת - זוהי השיטה הקלה והנוחה להלביש ולהפשיט את התינוק.
מספר שכבות לבוש - כדי להקל על תהליך הלבוש והנוחיות מומלץ בחורץ להתלבש בסגנון ה"בצל" – שכבות שניתן להורידם במידה ונעשה חם בחוץ. עד גיל חודש חיוני מאוד לשמור על חום גופו של התינוק ומומלץ בחורף לשים שתי שכבות של בגד פלנל . בקיץ יש לבדוק האם שתי שכבות בגד נדרשות ולבחור בבגדי כותנה אווריריים וגרבי כותנה דקים. מעל גיל חודש יש לבדוק את חום גופו של התינוק על מנת לבדוק איך מרגיש התינוק ומה מספר השכבות הרצוי.

 

לבוש תואם עונה ומזג אוויר
לבוש קיץ - בקיץ כדאי להלביש את התינוק בבגדי כותנה הסופגים את זיעת התינוק ומותירים אותו יבש. מומלץ גם לקנות כובע להגנה מפני השמש.
לבוש חורף - בחורף חשוב להלביש את התינוק בעת יציאה מהבית מכף רגל עד ראש. ניתן לבחור באוברולים המכסים את כפות הרגליים וחשוב תמיד להקפיד על גרביים וכובע (כובע פלנל או צמר) על מנת למנוע אובדן חום של התינוק. בהקשר זה חשוב לדעת כי שטח העור של התינוק גדול מאוד ביחס למשקלו, דבר שמקשה לשמור על חום הגוף. כשמגיעים אל הבית חשוב להקפיד להוריד מהתינוק שכבות רבות של ביגוד על מנת לאפשר לו לחוש את סביבתו ולעודד תנועה קלה ונוחה.

 

רשימת בגדים נוחים וחשובים
גופיות (פלנל בחורף וכותנה בקיץ) עם טיקטקים בצד וללא צורך להעביר את ראש התינוק דרך הגופיה.
בגד גוף - מאין גופיה ארוכה, הנסגרת באיזור החיתול. בגדי גוף מכסים את הגוף כולו גם באיזור הבטן ועשויים לחמם טוב את התינוק בחורף.
בגד שלם - בגד המכסה את התינוק מכף רגל עד ראש ושומר על גוף הגוף. מאוד נוח בשנה הראשונה. חשוב שבבגד זה יהיו הטקטקים מקדימה באיזור הבטן לשם הקלה על הסרת הבגד מהתינוק.
גרבים - חשוב שהגרביים יהיה מחומרים נעימים. בחורף מומלץ גרבים מפלנל ובקיץ גרבים מכותנה.


תהליך הלבשת תינוקות

כדאי להלביש את התינוק על משטח נוח ויציב (משטח החתלה מרופד). תהליך הלבוש נעשה לרוב כשהתינוק שוכב על הגב ויכול לצפות במבוגר שמלביש אותו. לא לפחד להפוך את התינוק על הבטן בעת תהליך ההלבשה לשם סגירת טקטקים ולשם בדיקת מצב הבגדים בחלק האחורי.
תגובות
לקראת החורף קניתי בשילב שני אוברולים ארוכים מפלנל לתינוקת שלי. יש להם כאלה עם רגליות וכאלה בלי רגליות שמכסות את כל הגוף. מעולה כשכבה שנייה בבית.
טל | 24-11-2013 12:00
הוספת תגובה
שם:
תגובה: