מתי מומלץ לרחוץ תינוק ופעוט

מתי מומלץ לרחוץ תינוק ופעוט

האם כדאי להישאר את המקלחת של התינוק ושל הילדים לערב או להעביר לשעות אחר הצהריים ?

החל מגיל תשעה חודשים (כשהתינוק מתחיל לזחול ולהתלכלך היטב וגם להרבות בצרחות באמבטיה) מתעוררת השאלה ? מתי מומלץ לרחוץ תינוק.
הורים רבים בוחרים לרחוץ את התינוק בערב לפני או אחרי האוכל כדי להכינו לשינה טובה יותר אבל.....
האם רחצת תינוקות , פעוטות וילדים צריכה לעשות בערב או שכדאי להעביר את הרחצה לשעות אחר הצהריים (אחרי שחוזרים מהחוג ומגן המשחקים)


מסתבר שישנם יתרונות רבים מאוד ברחצת ילדים אחר הצהריים
פחות לחץ של זמנים - הורים רבים נכנסים בערב לתחושת לחץ זמן. הם עייפים ומעוניינים להאכיל ולהשכיב את הילדים במסגרת זמן מסויימת. מצב זה מוביל לסגנון מקלחת קצר ולחוץ יותר

אמבטיה בשעות אחר הצהריים יכולה להיות יותר כיפית הן בקיץ והן בחורף. בקיץ היא מאפשרת לילד להתרענן מהזעה והחום ולהרגיש ערני יותר להמשך המשחק והפעילות אחר הצהריים. בחורף הרחצה יכולה להיות פחות קרה בשעות אלו.

אמבטיה בשעות אחר הצהריים (כשאחד ההורים בבית) אינה נעשת בלחץ של זמנים לכן ניתן להפוך אותה לפעילות כיפית של ממש. כל מה שצריך לעשות זה לקנות משחקי מים, חיות מים, מגנטים לחריסינה וכד' ואף ללמד את התינוק או הילד מילים ורעיונות שונים בנושא שימוש במים. כך תעבירו לפחות חצי שעה בשמחה רטובה.

ישנם ילדים שהאמבטיה מעוררת אותם לזמן מסויים ולכן אמבטיה סמוך לזמן ההרדמה יכולה להפריע.

ישנם תינוקות שחווית האמבטיה היא חוויה קשה בלשון המעטה (הם צורחים כששוטפים להם את הראש במים או חווים סבל בזמן הניקיון וסיבון). אמבטיה בשעות אחר הצהריים מאפשרת לפנות את הערב מפעילות מלחיצה זאת ולספק מעבר יותר רגוע לזמן השינה גם להורה וגם לילד.

ולסיום, גם ההורה יותר עייף בלילה ולכן הסבלנות שלו לאמבטיה וכל הנלוווה אליה יכול להיות קצר יותר, אמבטיה בשעות אחר הצהריים עם הסבתא, הדודה, אחד ההורים או אפילו הביביסטר יכולה להיות מהנה ורגועה הרבה יותר. בנוסף, בשעות אחר הצהריים יש לעיתים יותר עזרה מבני המשפחה (הסבתא, הדודה, האחות) מאשר בערב.

רחצה קלה ומהנה


תגובות
מניסיון הכי טוב לתזמן את המקלחת לפני האכלת ערב אם התינוק בוכה במהלך או אחרי האמבטיה
סיון | 01-02-2015 09:40
בחורף הכי טוב אחר הצהריים כשחוזרים מבחוץ
שרון | 23-12-2014 10:02
ברור שאחר הצהריים ולא בערב דבר ראשון זה להוריד את כל הג'פה מהילד מהגן
רונית | 02-10-2014 23:16
הוספת תגובה
שם:
תגובה: