תינוק בן חודשיים מתקשה להירדם

תינוק בן חודשיים מתקשה להירדם


תאריך 4.9.2014

לצוות טודלרס שלום, בני בן החודשיים מתקשה מאוד להרדם בעצמו. כשצריך לישון הוא בוכה, משתולל ובועט ואנחנו לא מבינים למה. בדרך כלל זמן השינה מגיע אחרי שמחליפים לו חיתול ומאכילים אותו ככה שהוא יבש ושבע. הדרך היחידה שלו להירדם זה על הידיים. מוצץ הוא לא מוכן לקחת למרות שלכל התינוקות שהכרתי זה ממש עוזר. האם יש לילד הפרעת שינה ? מה עושים כדי שיוכל להירגע ולהרדם לבד?

תינוק בן חודשיים מתקשה להירדם
מהתיאור שלך לא נראה שלתינוק יש הפרעת שינה ולמעשה כלל לא נראה שיש לו בעיה. תינוק עד גיל חמישה חודשים הוא תינוק צעיר מאוד שאין לו שעון שינה מסודר ויכולות הרדמות עצמאית. בגיל הזה לא כדאי לנסות ללמד אותו להירדם כי זה לא יעבוד. הקניית הרגלי שינה (הרדמות עצמאית) צריכה להתחיל מגיל חצי שנה ומעלה.  נשמע הגיוני שהתינוק שלך רוצה להרדם על הידיים, שם הוא מרגיש בטוח ומוגן. את יכולה לנסות לעטוף אותו בשמיכה קלה (תלוי בעונה כמובן). ישנם תינוקות צעירים רבים שישנים טוב יותר כשהם עטופים היטב.

אם את רוצה לעודד את התינוק להכנס לשינה בקלות בבוא העת, נסי להקפיד על שגרות קבועות של זמני עירות, אכילה, משחק ושינה במהלך היום , עד כמה שניתן. בנוסף, כדאי לך לערוך יומן בוא תצייני את השעות בהם עייף, ישן, אוכל ומשחק. בצורה כזאת יהיה קל לך לזהות תבניות של זמני עירות ושינה. קחי בחשבון שתבניות אלו ישנו במהלך ההתפתחות ועליך לגלות גמישות לשינויים אלו.

בנוגע למוצץ, לא כל תינוק צעיר נהנה ממוצץ , לא כל מוצץ מתאים לכל תינוק ולא תמיד מוצץ מתאים לתינוק בגיל צעיר. אם זה חשוב לך נסי להציע לתינוק מוצץ אחר כל תקופה, השימוש במוצץ אינו מתפתח מיד ולעיתים התינוק זקוק לזמן כדי ללמוד את אופן אחיזתו בפה.

בהצלחה!


תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: