באיזה גיל מפסיקים לישון צהריים

באיזה גיל מפסיקים לישון צהריים

תאריך: 31.8.2014
מאת: אמא של אילי

מה צריך לשאול ? באיזה גיל מפסיקים ילדים לרצות לישון צהריים או באיזה גיל ילדים מפסיקים לישון צהריים כי נכנסים לגן טרום טרום חובה ששם לא ישנים.

נושא שנת צהריים הוא נושא עצוב ובעייתי במיוחד בארצנו. למה ? כי ברוב בגנים העירוניים (גיל שלוש פלוס) אין שעת צהריים. מה המשמעות העצובה של נתון זה ? הילד ער משעה שש או שבע בבוקר עד שעה ארבע או חמש (הזמן שאוספים אותו מהגן) ללא הפסקת רגיעה ושינה. אין זה פלא שלאחר הגן הילדים פשוט גמורים, עייפים, רוצים רק לראות טלוויזיה, לאכול ולישון.
העובדה מאוד מעציבה ולא הגיונית כי הילד ער משעה מוקדמת מאוד ובהכרח זקוק לרגיעה הזאת. התנומה של שעה-שעה וחצי או שעתיים בצהריים מאפשרת לו לקום ערני, נמרץ ולהמשיך לשחק ולחקור את עולמו בצורה סקרנית ונינוחה. במקום זה הילד פשוט מתעייף משעה לשעה, הופך להיות עצבני יותר, חסר סבלנות, חקירת המשחק והאינטראקציות החברתיות הופכות להיות שטחיות יותר והגננת צריכה לעבוד קשה יותר בהסברים ועונשים....ומה עם ההורים, הם פוגשים ילדים עייפים וחסרי מרוץ שרוצים רק לישון או שמרוב עייפות משתגעים ומתרוצצים בבית. חבל שמערכת החינוך או אפילו הגננות עצמם לא הפנימו את הצורך להמשיך ולספק מסגרת שעות שינה בצהריים בגיל שלוש וארבע, מי ישמע איזה ארגון ומשאבים זה דורש, כמה מזרונים...


ולשאלה הראשונה
באיזה גיל מפסיקים לישון צהריים
ילדים שנמצאים במסגרת גן פרטי או ילדים בחופשת קיץ וחגים נהנים ומפיקים ערך רב משנת הצהרייםלא רק בגיל שנה ושנתיים אלא גם בגיל שלוש וארבע. גם בגיל חמש ושש השינה יכולה להיות חיונית לילד אך פחות הכרחית לתפקודו אחר הצהריים. שורה תחתונה, תנו לילדים כמה שיותר אפשרויות לנוח בשעת הצהריים כדי שיהנו מהמשחק ומהפעילויות בהמשך היום. כך תפגשו ילדים שמחים, אנרגתיים וקשובים. אין ספק כי הכל , פשוט הכל מתחיל משינה טובה ומספקת ותזונה טובה.


תגובות
ילד עד גיל ארבע חייב לישון צהריים אחרת הוא פשוט משתגע באיזשהו שלב
רוני | 01-09-2014 11:37
הוספת תגובה
שם:
תגובה: