שקיפות עורפית בן או בת

שקיפות עורפית בן או בת

מאת: אמא
תאריך 7.7.14
אין זוג הורים שלא רוצה לדעת את מן העובר וכמה שיותר מהר. גם אם יש בן ויש בת רוצים לדעת ובעיקר אם יש כמה בנים או כמה בנות...שבוע.

בשבוע שעבר הלכתי לבדיקת שקיפות עורפית. ידעתי שצריך לחכות עד בדיקת סקירת מערכות ראשונה כדי לדעת מה יש לי בבטן אבל בכל זאת הייתי סקרנית לדעת מה הרופא יגיד. בלי ששאלתי סקר הרופא את העובר (שלדברי הרופאים תמיד נקרא בלשבון זכר) ואמר : 90 אחוז שזאת בת". שמחתי מאוד. כל אמא רוצה בנות, ובלי לפגוע באוכלוסיה הגברית מדובר במה שנקרא השקעה בטוחה שתמיד נשארת איתך. חוץ מזה, מה יש לעשות עם בנים אם אינך מתחברת לכדורגל....ואולי בפעם הבאה זה יהיה בן...

שלושה שבועות לאחר מכן עברתי סקירת מערכות ושם אמר הרופא הבודק שיש לי בת או במונחים גנטים - איקס איקס.

בבדיקת שקיפות עורפית אי אפשר לדעת בודאות מלאה (100 אחוז) את מין העובר אך בדרך כלל הרופאים מספקים תשובה של 80-90 אחוז. ככל שבדיקת שקיפות עורפית נעשת בשבוע מאוחר יותר (סוף שבוע 12, תחילת 13) התוצאות יותר אמינות. בבדיקה שנעשת בשבוע 11 ניתן פחות להעריך. יש רופאים שמיד משתפים את האם בהנחות אלו ויש רופאים שכלל לא מנסים לבדוק היות ובדיקת שקיפות עורפית אינה מיועדת לאתר את מין העובר או לספק מידע על ההתפתחות של איברי המין.הרגישי חופשי לבקש מידע זה מהרופא אך דעי כי מידע זה אינו אמין כמו מידע הניתן מסקירת מערכות ראשונה.

הריון קל ושקטתגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: