תינוק בוכה ללא הפסקה - תינוק בוכה כל הזמן

תינוק בוכה ללא הפסקה

תינוק בוכה כל הזמן

האם זה נורמאלי שהתינוק שלי בוכה כל הזמן?
אז זהו שכן, בהנחה שתינוקך נבדק ע"י רופא והוא בריא, בכי רב הוא מצב נורמלי לחלוטין. זה שהוא מוציא מהשפיות זה דבר אחר...
 
בכי של תינוק חולה נוטה להישמע אחרת מאשר בכי כתוצאה מרעב או מתסכול. אם הבכי של תינוקך לא נשמע לך בסדר, סמכי על האינסטינקטים שלך, וקראי או לכי לרופא הילדים.
 
מחקר מדעי מראה שלבכי יש תבנית התפתחותית הידועה כעקומת הבכי, במשך מספר חודשים ראשונים של חיי התינוק. הבכי מתגבר בגיל שבועיים או שלושה שבועות, מגיע לשיאו בין 6 שבועות ו-8 שבועות, ואחר כך יורד, עד שמגיע לרמה נמוכה בערך בגיל 4 חודשים. תינוקות גם בוכים יותר לעיתים קרובות בשעות אחר הצהריים המאוחרות ובתחילת הערב, כאשר יתכן שהדבר קשור לעייפות או צורך בשינוי.
 
לחלק מהתינוקות יש כאב בטן עוויתי (קוליק ), שגורם להם לבכי לא נשלט כאשר מדובר בתינוק בריא. אם תינוקך צעיר מגיל 5 חודשים ובוכה במשך יותר מ-3 שעות ברציפות, המשך 3 ימים או יותר בשבוע, לפחות במשך 3 שבועות, רוב הסיכויים שיש לו כאב בטן עוויתי.
כאב בטן עוויתי היא לא מחלה ולא תגרום לתינוקך נזק לטווח ארוך, אולם קשה להתמודד איתה גם לתינוקך וגם להורים. למזלנו, זה כאב זמני.
 
כשהתינוק מגיע לגיל 5-8 חודשים תזהי בכי של תסכול. תסכול שהוא רוצה להגיע למקום כלשהו ועדיין לא מצליח או תסכול מהעלמותך מהשטח לזמן קצר (לשרותים, לסידורים קצרים בבית). בכי קל מתסכול הוא דבר מפתח, אל תנסי למנוע כל בכי שכזה היות וגם תינוק צריך להרגיש חוויות קושי קלות ומותאמות. בכל זאת לא הכל מגיע מיד , כאן ועכשיו ורצוי להפנים זאת כמה שיותר מהר.
 
בגיל 4-12 חודשים תינוקות מוציאים שיניים ולכן הבכי יכול להיות קשור לכאבים וחוסר נוחות בחניכיים. קני משחה טבעית להקלה על כאבי שיניים ומרחי על גבי החניכיים הנפוחות, בדקי האם התינוק מגיב טוב לכך. אם כן, המשכי למרוח במהלך היום להקלה על כאבי החניכיים.
 
מה שלא תעשו כדי להתמודד עם הבכי של התינוק, אל תפגינו את התסכול שלכם ע"י נדנוד התינוק. נדנוד התינוק בצורה חזקה ואלימה יכול לגרום לפגיעה במוח התינוק ואפילו במוות.
 
ומה שלא יהיה זכרו, בכיו של התינוק כמעט תמיד נשמע נורא, עצוב וארוך יותר ממה שהוא באמת...
 
 
 


תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: