מעבר מקופת חולים מכבי לכללית


1.4.14
מעבר מקופת חולים מכבי לככלית

מתי עוברים קופת חולים ? מתי שנמאס , שהגיעו מים עד נפש מהרופא המעצבן, מחוסר השירות שיש בעיר שלך. לעבור קופה זה  לא כמו לעבור בנק אבל בהחלט מדובר בפרוצדורה. מבחינה טכנית זה פשוט. כל מה שצריך לעשות זה למלא טופס קצר באתר ביטוח לאומי וברבעון הבא אתה עובר לקופה השניה.את הכרטיס שולחים לך בדואר. . פחות פשוט זה לחפש שוב רופא משפחה, רופא ילדים, רופא מומחה בתחום הגניקולוגיה ועוד ועוד. שאתה לא מרוצה מהרופאים בקופה שלך באופן קבוע מסתמנת המחשבה לעבור קופה אך לא תמיד מדובר באפשרות נכונה. לעיתים קרובות כל מה שתגלה זה אותם שירותים בקופה השנייה. כן, כן לעיתים קרובות תגלה שעברת מתוך כעס על הקופה, אך קיבלת אותם שירותם מהקופה אליה עברת.

מעבר מקופת חולים מכבי לכללית
ואם בכל זאת אתם מעוניינים לעבור מקופת חולים מכבי לכללית להן כמה יתרונות חשובים
בכללית ישנו רופא מוומחה און ליין בשעות הלילה שניתן ליצור עימו קשר עם הילד חולה ולבקש מרשם תרופות ו/או הפניה למיון. למכבי אין שרות כזה
אם את בהריון ואת מרגישה לא טוב את יכולה ללכת מיד למיון אם את בכללית, במכבי את צריכה לקבל אישור בטלפון להוצאת התחייבות ורק אז יאושר לך להגיע למיון. אם משהו מתפקשש תשלמי כמה מאות שקלים על הליכה למיון.
בקופת חולים כללית משלמים 8 שקלים לרבעון בכללית לא משלמים
ביטוח הכללית האישי והמשפחתי זול יותר בכללית מאשר ממכבי
בכללית מושלם ופלאטנום ניתן ללכת ליועץ מומחה לבחירת המבוטח ולקבל החזר. במכבי צריך לפנות למומחה מרשימת המומחים החיצוניים של הקופה בלבד.

והטיפ החשוב ביותר, בכל עיר ובכל ישוב יש רופאים שונים, יש רופאים אכפתים שרואים קודם את הבן אדם ויש רופאים שרואים רק את הכרטיס המגנטי ואת הלקוח הבא בתור. שני הסוגים נמצאים קרוב לוודאי בשתי הקופות ולכן אם אתם לא מרוצים מהרופאים שלכם בדקו קודם רופאים נוספים מאותה קופת חולים, ואם זה לא עוזר, עברו קופה וחפשו רופאים טובים שם.

במקביל, מומלץ לעשות ביטוח בריאות פרטי - שאתם עדיין בריאים (זה הזמן כי אז זה עולה פחות כסף ואז אתם מבטיחים לכם קצת יותר שקט בריאותי).
מומלץ מאוד לבטח את התינוק כבר בגיל שלושה חודשים - הביטח זול יחסית בגיל זה והשקט הנפשי שהוא יתן הוא עצום

לבריאות
 תגובות
אני עברתי מקופת חולים מכבי לכללית ואני מאוד מרוצה . במכבי יש כל כך הרבה הגבלות ,לדוגמא מותר ללכת רק למומחים שלהם ולא למומחים חיצונים שאינם עובדים איתם. זה מאוד מעצבן כי בדרך כלל המומחה שלהם אינו המומחה שאת רוצה ללכת אליו .שרית
מעבר לקופת חולים כללית | 24-04-2014 10:26
הוספת תגובה
שם:
תגובה: