התפתחות תינוקות - טיפול באיחור ועיכוב התפתחותי

התפתחות תינוקות

איחור ועיכוב התפתחותי

טורטוקוליס - העדפת צד מוגברת
טורטוקוליס היא העדפת צד מסוימת של התינוק בחודשים השונים. תופעת הטורטוקוליס היא בעלת השפעה שלילית על התפתחות מוטורי. איך מאבחנים טורטוקוליס ? באיזה גיל מאבחנים ומטפלים בתופעה ומהם מאפייני הטיפול.
 

הזנחת צד בגוף / מודעות גוף חסרה
האם הבן שלך אינו משתמש ביד שמאל ? האם מושיט תמיד רק את יד ימין כדי לתפוס משחק ובקבוק. מהי הזנחת צד או אסימטריה אצל תינוקות , ממה עשויה להיגרם חוסר שימוש בצד אחד של הגוף  ? איך ניתן לטפל בה באמצעות גרייה סנסו מוטורית ושינוי הרגלים וסביבה פשוטים.

 

היפוטוניה - טונוס שריר נמוך (חולשת שרירים)
האם את מזהה אצל התינוק שלך ריפיון וחולשת שרירים בגב או בפה ? האם התינוק מתקשה להיות על הבטן ועל האמות, מאחר בהתפתחותו המוטורית או האורלית ? כיצד מאבחנים טונוס שריר נמוך אצל תינוקות. מהם הגורמים לריפיון שרירים ומהי ההתערבות הקיימת בתחום זה.

 

היפרטוניה - טונוס שרירים מוגבר
האם התינוק שלך הרים את ראשו מוקדם בשכיבה על הבטן אך התקשה להניח את ראשו ?האם התינוק מתקשה להיכנס לתנועות מערסלות וכיפוף גפיים, האם שינת התינוק קצרה ואינה נינוחה ?


אגרופים קפוצים אצל תינוקות
אגרופים קפוצים אצל תינוקות - בעיה או שלב התפתחותי  ? עד גיל שלושה חודשים שכיח לראות תינוק במנח של אגרופים קפוצים. החל מגיל שלושה חודשים ומעלה מתחיל תהליך של התפתחות הטונוס המיישר , פתיחת זרועות וכפות ידיים.

ישיבת w אצל תינוקות
האם ישיבת W אצל תינוקות בהכרח מעידה על גמישות יתר ? האם מצריכה בדיקה או מעידה על בעיה מוטורית עכשוית או עתידית ?


תנועות ידיים לא רצוניות אצל תינוקות
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: