התפתחות תינוקות - אודות התפתחות תינוקות

התפתחות תינוקות

שלבי התפתחות של תינוקות

 

התפתחות תינוקות סנסו מוטורית וחושית על פי טווחי גיל התינוק
באיזה טווח חודשים לומדים תינוקות לזחול, לשבת, לעמוד, ללכת בהליכה נתמכת ולצעוד. מתי ואיך לומד תינוק  להושיט יד, לתפעל חפצים בכף ידו. מידע התפתחותי מוטורי על פי טווחי גילאים מקובלים.
 
 
רפלקסים אצל תינוקות
נולד לכם תינוק ? חשוב שתכירו את הרפלקסים של תינוקות כדי להבין את טוב יותר צרכי התינוק ולאתר בעיות נוירולוגיות מוקדמות
 
 
התפתחות תינוקות סנסו מוטורית על פי שלב התפתחותי
כל התפתחות היא אבן יסוד להתפתחות הבאה. הכירי את שלבי התפתחות התינוק : התפתחות הרמת ראש, זקיפות גב, התהפכות, נשיאות משקל על אמות, זחילה, עמידה, הליכה ושיווי משקל דינמי.
 
 
איך מעודדים התפתחות מוטורית - לשכלל ולהאיץ את התפתחות התינוק
האם אפשר לעודד התפתחות סנסו מוטורית אצל תינוקות ? ודאי שכן. מומחים מסבירים על שלבי התפתחות מוטורים וטיפים להתפתחות שלבים אלו: איך מעודדים זקיפות גב, שכיבה על הבטן, מודעות גוף,ה תהפכות, זחילה, עמידה, זחילה, יכולות ידניות כמו תפיסת חפצים
ועוד.
 
 
התפתחות תינוקות - אבחון וטיפול בקשיים מוטורים ואיחורים התפתחותיים מוטוריים
טיפול באיחורים או בעיות מוטוריות - אבחון וטיפול במצבי היפוטוניה, ספסטיות, טורטוקוליס, עיכוב בהרמת ראש, הפרדת ידיים, איחור בתהליכי זחילה, זחילה בלתי סימטרית, איחור בעמידה והליכה ועוד

 
 
שאלוני התפתחות תינוקות על פי גיל
מה מצופה מהתינוק לעשות בגיל חצי שנה, שנה, שנתיים ? אבני הדרך ההתפתחותיים על פי גיל התינוק. על שלבי התפתחות שפתית תקשורתית, התפתחות מוטוריקה גסה, מוטוריקה עדינה והתפתחות קוגניטיבית. לאימהות שרוצות לדעת מידע נוסף על גיל והתפתחות.
 
 
התפתחות קוגניטיבית אצל תינוקות
האם ידעת שתינוקות יודעים לתכנן וללמוד ? האם את מכירה את שלבי ההתפתחות הקוגניטיבית של התינוק ?

 
 
התפתחות פגים
מידע בנושא אבחון וטיפול בהתפתחות פגים. האם פגים מתפתחים באופן דומה לתינוקות שנולדו לאחר הריון תקין ? מה הדומה והשונה בהתפתחות זאת ? מהם הצרכים הייחודיים ? אלו דברים חשוב להעניק לתינוק לצורך עידוד התפתחות ומה חשוב שידע כל הורה לתינוק שנולד פג.
 
 
למה חשוב להשכיב תינוק על הבטן
הורים רבים חוששים להשכיב את תינוקם על הבטן בגלל שהתינוק מראה סימני חוסר נוחות או בגלל סיבות אחרות. כיום ידוע כי השכבת ההתינוק על הבטן היא הבסיס להתפתחות סנסו מוטורית כבר מהשבועות הראשונים לחיים.

 
 
מה צריך לעשות תינוק בן...
אומנם זאת לא תחרות, אבל רוב ההורים עדיין רוצים לדעת אלו אבני דרך רגשיים ומוטורים מצופים מתינוק ופעוט בהתאם לגילו. מידע על התפתחות על פי גיל התינוק
 

 
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: