עשרת היתרונות הגדולים ביותר של שחיית תינוקות

עשרת היתרונות בלימוד שחייה מוקדם וגם בתקופת החורף.

הידעת ?
תינוקות נולדים עם רפלקס צלילה. עד גיל חצי שנה, אם נכניס את ראש התינוק עמוק לתוך המים באופן טבעי לגמרי הוא יעצור את נשמתו והלב ידפוק בקצב איטי יותר לשמירה על רמות החמצן. מדובר בתגובה הישרדותית חשובה ביותר. עוד כדאי לדעת כי בשנה הראשונה לחיים ,התינוק עדיין "זוכר" את סביבת הרחם המימית והבטוחה ולכן סביבת המים של הברכה צריכה להיות טבעית, מוכרת ואידיאלית לפעילות תינוקות

 

כולנו יודעים ששחייה הינה פעילות בריאה, נעימה, בטיחותית יחסית ומרגיעה. רגע לפני שבוחרים את הפעילות הבאה עם התינוק קחו זאת בחשבון:

עשרת היתרונות בלימוד שחייה מוקדם וגם בעונת החורף הקרה.

סביבה מיוחדת
סביבת המים היא סביבה חדשה המעשירה את סביבת הפעוט היות והיא שונה כל כך מסביבתו היומיומית. סביבה זאת מעוררת ומגרה את חושי התינוק ומעניקה לו חוויות חדשות.

תאבון מוגבר לצד עייפות בריאה
הורים רבים מדווחים כי בימים בהם השתתפו הפעוטות בשיעורי שחייה תאבונם גדל ושנתם הייתה טובה יותר. היות ושיעורי השחייה צורכים אנרגיה רבה ומגבירים את חילוף החומרים הם גם תורמים בעקיפין להגברת תאבון ועייפות.

 הגברת סיבולת לב ראה
מאמץ השנימה בזמן שחייה, הצורך בקואורדינציה לשליטה בנשימה והפעילות המוגברת הינם אימון טוב לסיבולת לב ראה.

קשר הורה ילד
השחייה מוספיה נדבך חשוב לקשר בין ההורה והתינוק. מעצם הקרבה הגופנית ותחושת המגע הבלתי אמצעי בין ההורה לתינוק ובליווי המים מתרחשת חוויה רגשית עמוקה להורה ולתינוק כאחד.

התנסויות מוטוריות יחודיות
פעילות השחייה מעוררת את התינוק להתנסויות מוטוריות מגוונות המעוררות את מערכת שיווי המשקל, התחושה והראייה.

השפעות חיובית מעבר לנראה לעין על הפן החברתי
עבודת מעקב  שנערכה בארה"ב  בקרב קבוצת ילדים בגילאי ארבע עד שש שהתחילו ללמוד שחייה בגיל שלושה חודשים מלמדת על התפתחות מוטוריות מואצת, התנהגות סוציאלית טובה יותר  הסתגלות ועצמאות משופרת, כמו גם קבלת מרות וכשלונות טובה יותר. אין בידי ממצאים אלו להעיד על סיבתיות אך יתכן וקים קשר כלשהו בין הפעילות להתפתחות המוטורית והחברתית של הפעוט.

עבודת חיזוק שרירים מצוינת
במים אין עבודה כנגד כוח הכובד אך למרות זאת ניתן לחזק את השרירים על ידי ההתנגדות שיוצרים המים לתנועה. התינוק מקבל משוב תחושתי ברור וחזק לכל תנועה שעושה ובאותו זמן מחזק את שריריו.

פיתוח יכולות שיווי משקל
היות ומים אין נקודות תמיכה יציבות, התינוק צריך כל הזמן להפעיל את שריריו ולשמור על שיווי משקל. ההורה שאיתו מנסייע לו ומתאים את מידת התמיכה הדרושה בהתאם לגילו של הפעוט ויכולותיו

זמן איכות אמיתי עם התינוק
זמן הפעילות במים עם התינוק הוא זמן איכות נטו תוך כדי פעילות מהנה מובנת, ללא הסחות חיצוניות וללא הפרעות.

 

שחייה נעימה

שחיית תינוקות
מרכז הידרותרפי
ביתי איזי שפירא
רעננה
09-7701205

http://www.beitissie.org.il/
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: