אחוזון גדילה הריון

אחוזון גדילה הריון

במהלך ההריון אמור הרופא לעקוב אחרי גדילת העובר באמצעות מדידת המשקל שלך ומדדי אורך הראש וגוף העובר.
אל המערכת שלנו הגיע סיפור חשוב של אמא צעירה וכך נכתב בו

"לפני חמישה חודשים ילדתי תינוקות בריאה ומתוקה. ילדתי בתחילתו של שבוע 37 לאחר ירידת מים ללא התפתחות צירים ומתן זרוז. בתחילת ההריון העלתי במשקל וראיתי שההריון מתקדם בצורה טובה. החל מחודש שישי לא גדלה הבטן וכמעט ולא העלתי במשקל. הדבר נראה לי מוזר וביקשתי מהרופא שיבדוק אם יש בעיה כלשהי עם העובר. הרופא אומנם שלח אותי לבדיקות וערך אולטרסאונד בעצמו אך טען שאין כל בעיה עם משקל העובר ובריאותו. יום לפני הלידה הגעתי לבדיקת מעקב (סוף שבוע 36), הערכת המשקל של הרופא לפי בדיקת האולטרסאונד הייתה 2 קילו ו-700 גרם. הרופא אמר שמשקל התינוק אינו מדאיג אותו והכל תקין. למחרת ילדתי את ביתי המתוקה במשקל של 2 קילו ו-100 גרם. התפלאתי לשמוע על הפער הגדול בין הערכת המשקל של הרופא למשקלה בפועל. כמובן שנוכח משקלה הנמוך היא עברה בדיקות דם מרובות כדי לשלול בעיות בריאותיות. תודה לאל הכל יצא תקין והתינוקת העלתה במשקל יפה.

כעבור שישה שבועות מהלידה חזרתי לרופא המטפל שלי ושיתפתי אותו במשקל הלידה של התינוקת. להפתעתי קיבלתי את התשובה הבאה : בדיקת האולטרסאונד שאני עושה נותנת הערכה של משקל בלבד ואינה בהכרח מדוייקת. הסיבה היחידה שאני עושה אותה היא בגלל שהנשים מבקשות".

עוד ציין הרופא שיתכן שאני סובלת מקרישיות יתר ובהריון הבא יתכן ונצטרך לתת טיפול תרופתי על מנת שהתינוקת תקבל יותר חמצן ומזון במהלך ההריון.

גולשות המעוניינות להגיב למכתב זה מוזמנות לכתוב בתגובות או לשלוח למייל הפורטל.

נשים המעוניינות לעקוב אחרי גדילת העובר (גדילת יתר או משקל עובר נמוך ) יכולות לבדוק תחילה את עקומת הגדילה של העובר המופיעה באתר של פרופסור שאול דולברג

תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: