אוניברסיטה לתינוק מומלצת

אוניברסיטה לתינוק מומלצת

אוניברסיטה לתינוק היא משטח פעילות שמורכב ממשטח בד נעים, רך ומאוייר עליו שוכב התינוק ומעליו בדרך כלל קשתות עליהם ניתן לתלות צעצועים, המאפשרים גרייה חושית לתינוק.

אוניברסיטה לתינוק מגיל ?
לעיתים הורים מניחים כי רק מגיל 3 חודשים כשהתינוק שולח ידיים אל עבר חפצים מתאים לקנות אוניברסיטה. האמת היא שכבר בגיל חודשים ניתן להניח תינוק באוניברסיטה על מנת לגרות אותו להתבונן בגירויים בעלי צבעים וקולות מגוונים מצדדים שונים. הגירויים מהצדדים השונים מעוררים את התינוק לתנועה של ידיים ורגליים וגם אם הוא אינו תופס דבר מומלץ להמשיך לשים אותו שם לפרק זמן קצרים.

אוניברסיטה לתינוק מומלצת
מרבית האוניברסיטות לתינוק הם אותו דבר ולכן אין מותג מסויים מומלץ . יחד עם זאת אנו ממליצים להעדיף אוניברסיטה המספקת את התנאים הבאים:

משטח גדול ופתוח - עדיף לקנות אוניבריסטה בעלת משטח גדול ופתוח מאשר משטח קטן ותחום (שלא ניתן לפתוח אותו) היות והתינוק גדל ומתארך מהר מאוד ורצוי שאוניברסיטה תתאים לו מגיל אפס עד גיל עשרה חודשים ותהווה משטח זחילה.

מספר קשתות עליונות המאפשרות תלייה או הצמדה של גירויים הנתלים במגוון צורות - חיבור בסקוטצ', תלייה בצבטות וכד'. קשתות רחבות ונוקשות מדי או קשתות עם חורי תלייה קטנים מדי לא תמיד מאפשרים תליה נוחה של מגוון צעצועים שיש בבית. אפשר להגיע לחנות עם הצעצועים אותם אתם רוצים לתלות ולבדוק האם ניתן לתלות אותם בקלות ובנוחות.

אזורי תלייה מגוונים המאפשרים גרייה מארבע כיוונים- בדקו שניתן לחבר לאוניבריסטה בקלות צעצועים הן מעל ובצדי הראש והן מארבע צדי המשטח (אליו ניתן לחבר סיפורי בד צבעוניים שהתינוק יוכל להתבונן בהם שנמצא על הבטן). יש אוניברסטות יפות שמספקות הרבה גרייה שהתינוק שוכב על הגב אך אינן מספקות אפשרות גרייה שהתינוק שוכב על הבטן.

ציורים מוחשיים לעומת מופשטים - יש הטוענים כי עדיף לקנות משטחים שעליהם ציורים מוחשיים ופשוטים שניתן להצביע ולספר לתינוק מהם.

אוניבריסיטה פשוטה ולא חשמלית - אנו ממליצים דווקא להעדיף אוניברסיטה פשוטה שאינה מופעלת באופן חשמלי. אמצעים חשמליים אומנם מעודדים את התינוק להתבוננות והקשבה אך אינם מעוררים אותו בהכרח למגע ותנועה. דווקא האמצעים הפשוטים והרכים (הצעצועים הפשוטים והרכים הנתלים ) עשויים לעורר את התינוק לחקירה מגוונת יותר והבעת עניין מרובה יותר.

טיפים חשובים:
לא לתלות יותר מדי גירויים בו זמנית באוניברסיטה - הדבר עלול להוביל להצפת יתר וחוסר יכולת לחקור באופן ממוקד את הגירויים.
אם קונים אוניברסיטה חדשה אין צורך להשקיע במוצר יקר אלא באוניבריסטה זולה (עד 200 שקלים), האוניברסיטות היקרות לא יעשו עבודה יותר טובה הן פשוט יותר ממותגות.
אין שום סיבה לקנות אוניברסיטה חדשה. בהחלט ניתן לקנות יד שנייה ולכבס.
 
תגובות
האוניבריסטה של טייני לב בשילב מדהימה מבחינת צבעים וקשתות היא גם מגיעה עם כל מני בובות לתלות. מובייל המוסיקה באמצע קצת מעצבן כי המוסיקה מהירה מדי ולא נעימה מספיק לדעתי. אני בכל מקרה ממליצה, יש על זה הנחה לחברי שילב 350 ש"ח.
ענת | 24-11-2013 12:03
הוספת תגובה
שם:
תגובה: