אמונות טפלות בהריון

אמונות טפלות בהריון

אמונות טפלות בהריון שאינן נכונות
אמונות טפלות בהריון הוא דבר שכיח. נשים רבות מאמינות בכל מני הנחות או ביטויים שכיחים שאין להם כל קשר למציאות. להל"ן כמה אמונות טפלות שאינן נכונות אך למרות זאת רווחות בקרב קהל ההריוניות

עובר פעיל יהיה תינוק פעיל
התינוק לא מפסיק לזוז. הוא בועט ומזיז את הבטן בלי סוף ? מסיקה מכך שיהיה תינוק וילד היפראקטיבי ? לא נכון. לא נמצאו מחקרים שקושרים את התנהגות העובר ברחם והתנהגותו מחוץ לרחם. תנועות העובר ברחם מעידות על בריאות העובר ואין לראות תנועה רבה כדבר שלילי.

העובר חייב להתהפך במהלך ההריון
העובר מצוי עם הראש למטה ? העובר נמצא עם הראש למעלה ? זה לא בהכרח אומר שיתהפך. התינוק עשוי להתהפך אך לא חייב. יש תינוקות בן גוריון שמבלים את כל ההריון עם הראש למטה -לכיוון היציאה, יש תינוקות שמבלים את חייהם עם הראש למעלה (ולכן צריכים לצאת בניתוח קיסרי) ויש תינוקות שנמצאים במנח עכוז עד שלב מסויים ולקראת סוף ההריון מתהפכים. בתחילה ואמצע ההריון ישנם תינוקות שמשנים את מנחם ברחם, ישנם שלא אך לכך אין כלל חשיבות. רק בטרימסטר השלישי בשבועות 36-38 עוקבים אחרי מנחו של העובר ואם הוא במנח עכוז (עכוזו פונה לפתח התעלה) צריכים לשקול ביצוע היפוך או לבצע ניתוח קיסרי.

צרבת נגרמת משערות התינוק
נשים רבת מספרות כי בגלל שהתינוק שלהם היה שעיר כבר ברחם הם סבלו מצרבות. אמונה טפלה זאת לא הוכחה אף פעם. שערו של התינוק לא יכול להגיע מהרחם לאזור הושט והקיבה ולהשפיע על מערכת העיכול.

התינוק מתייבש מירידת מים
ירדו לך המים ? מתקרבת ללידה הפעילה ? אין זה אומר שהתינוק מתייבש ונמצא במצוקה. במהלך ההריון נמצא התינוק במים בתוך הרחם. אלו מגינים עליו מפני פגיעות וזיהומים שעלולים לעלות מהנרתיק . גם כשיורדים המים ונפתח הנרתיק ממשיכים להיוצר בגוף מים ואין חשש מהתייבשות העובר. ירידת מים מחייבת הגעה לבית החולים ומעקב רפואי. לא תמיד מתפתחים צירים לאחר ירידת מים ולכן יש צורך לבחון האם נותנים זירוז כדי שלא יתפתחו זיהומים ברחם בזמן שממתינים להתפתחות הצירים.

במהלך ההריון כדאי תמיד לשכב לישון על צד שמאל.
ההנחה הזאת היא שגויה. נכון שזרימת הדם לרחם טובה יותר כששוכבים על צד שמאל , גם נכון שכשבודקים תנועות עובר ודופק עוברי ורוצים לשמוע יותר פעילות משכיבים על צד שמאל. גם נכון שכדאי לבדוק לעיתים לחץ דם בשכיבה על צד שמאל של האם ביחס לשכיבה על הגב אבל זה לא אומר שאת צריכה לישון כל הלילה כל ההריון על צד שמאל. שכבי לישון איך שנוח לך כל עוד עד מרגישה טוב ואינך מקבלת הנחיות אחרות.


תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: