ספרים בנושא הריון ולידה - ספר מדריך הריון ולידה - ספרי הריון ולידה מומלצים

ספרים בנושא הריון ולידה

מחפשת ספר מדריך הריון ולידה  ?

ספרי הריון ולידה מומלצים

רוצה לקנות ספר הריון ולידה לעצמך ? או כמתנה ? למרות שלכמעט כל שאלה בנושא הריון ולידה אפשר למצוא תשובה בכתבה או תשובה בפורום עדיין לא ממהרים להספיד את ספרי ההריון והלידה, במיוחד אם אלו נכתבו באמצעות רופאי נשים ומומחי פריון, הנקה ותזונה. כיום יש מגוון רחב של ספרי הריון ולידה המספקים מגוון עשיר של מידע החל מהבדיקות הגנטיות לפני הריון ועד שלב ההנקה והתזונה שלאחר לידה

ספרים בנושא הריון ולידה
כשבוחרים ספר, חשוב להבחין בין ספרים שהם ספרי הדרכה שנכתבו בידי אנשי מקצוע כמו רופאים ואחיות לבין ספרים שנכתבו על ידי אימהות. חשוב גם להבחין בין ספרים מדריכים, המספקים מידע אינפורמטיבי, לבין ספרים המספרים על חווית ההריון והלידה.

ספרי הריון ולידה מומלצים

ספרי הריון ולידה שנכתבו על ידי רופאים
הספר המומלץ והקלאסי ביותר הוא המדריך הישראלי להריון ולידה של  ד"ר עמוס בר וטלי רוזין. מדובר בתנ"ך של ההריון. ספר זה מקיף את כל הנושאים הרלוונטים ויוצא כל פעם מהדורה מחודשת כך שנוספים לו כל פעם מעט חידושים רלוונטים. מומלץ הן כספר אישי במדף והן כמתנה. הספר ידוע בכריכתו המפורסמת שם קיים גלגל הריון המראה לך את הקשר בין זמן התעברות לתאריך הלידה הצפוי לך.

המדריך שלך להריון ולידה - פרופ' לורה ריילי (מומחית גניקולוגיה ויולדות ) בעריכת פרופ' יוסי לסינג של הוצאת מטר. הספר זהה באופיו למדריך הישראלי להריון ולידה של עמוס בר. גם שם תקבלי אנציקולופדיה שלמה של מידע בנושא , התעברות, הריון (כל הבדיקות, כל השבועות) מידע על הלידה והטיפול הראשוני בתינוק.

גופה של אישה, תבונתה של אישה – כתב ד"ר כריסטאין נורת'רופ (רופאה גניקולוגית ), הוצאת אור-עם. שילוב מידע על גוף ונפש בנושא האישה, פוריותה, תזונתה,  בשילוב סיפורים אישיים. שילוב של מידע על הטכנולוגיה, תרופות טבעיות וכוחות הריפוי של הגוף עצמו. מידע כיצד ניתן להקטין סיכוי לניתוח קיסרי, איך להגביר פוריות מעל גיל 35 ועוד. זהו אינו ספר ספציפי על הריון אך בהחלט קשור לגוף והתבונה הנשית המסייעת להריון ללידה ולבריאות האישה.

בשעה טובה - כתבה של מיכל פינקלשטיין .מדריך רפואי הלכתי להריון ולידה - הספר היחיד המתאים למגזר הדתי-חרדי. כמובן שבספר זה אין כל בעיית צניעות שהרי אין בו תמונות.הספר גם כולל מידע על ההריון וגם מספק מידע על הפן האמונתי -הלכתי של ההריון והלידה.

אנציקלופדיה להריון ולידה - גורדון. הוצאת שבא

ספרי הדרכה הריון ולידה שנכתבו על ידי אנשי מקצוע אחרים בתחום הריון והלידה
טבעי ללדת, מדריך מקיף להריון ולידה ולימים שאחרי (2002) מאת גילה רונאל (מדריכת הנקה והכנה ללידה), מירה ארצי-פדן (‏מדריכה מוסמכת להנקה והכנה ללידה, רפלקסולוגית ומומחית ללימוד יוגה בהיריון ואחרי הלידה‏), עלמה כהן-ורדי (עיתונאית ועורכת - עיתון הורים וילדים), של הוצאת כתר.

ספרי פסיכולוגיה של הריון, לידה ואימהות

הריון – העולם הפנימי – כתבה יונה רפאל-לב (פסיכו אנליטיקאית). ספר העוסק במצבה הנפשי של האישה במהלך ההריון ובתקופה שלאחר הלידה

הולדתה של אם - כתב ד"ר דניאל סטרן ואליסון פרילנד, מודן הוצאה לאור. ספר המדבר על הפן הפסיכולוגי של האימהות ועל חווית האימהות על ידי אימהות טריות
 

עולמו של הילד שטרם נולד – כתבה פרופסור לני שוורץ (פסיכולוגית). הוצאת רשפים. ספר יחודי המהווה מאין מדריך לשלב ההריון ועוסק ברגשות ההורים ובקשר עם העובר טרם לידתו. הספר מסייעה להתמודד עם פחדים וציפיות ומכיל גם תרגילים להרפיה ומודעות עצמית.
 

ספרי הריון ולידה חוויתיים
מבטן ומלידה, נשים מדברות על הריון ולידה – כתבה נועה ברקת, של הוצאת מודן. הספר מספר על 24 נשים ו50 סיפורי הריון ולידה.

דרך המלכה, מסע לידה – כתבה מאת אורית אביב  (דולה ואמא) – סיפור אישי על הריון. ניתן לקנות בחנות של אמא אדמה -הוד השרון

ספרי שאלות תשובות על הריון ולידה
אלף שאלות ותשובות על הריון לידה והתינוק - מאת לוז ריינולדס מק-קרטון של הוצאת יבנה. הספר כשמו עוסק בשאלות ותשובות על הריון, לידה ותינוקות.

ספרי הריון לגברים
גברים בהיריון  - כתב ד"ר עוזי רייס של הוצאת מטר ( לא מומלץ לא לאם ולא לאב - מאוד שטחי)

 
תגובות
הוספת תגובה
שם:
תגובה: